دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی بینی » با انواع جراحی های زیبایی، پلاستیک و ترمیمی آشنا شوید
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

با انواع جراحی های زیبایی، پلاستیک و ترمیمی آشنا شوید

جراحی پلاستیک و زیبایی جزء یکی از رشته های پزشکی است که اغلب جراحان مشغول در این حوزه، در انواع جراحی های زیبایی تخصص دارند و می توانند طیف گسترده ای از انواع حراجی های زیبایی را برای مراجعین خود انجام دهند. خوش بختانه به موازات گسترش و رشد آمار انجام انواع جراحی هایی که به عنوان جراحی پلاستیک و زیبایی شناخته می شود، افزایش آگاهی موجب شده است که افراد در ابتدای مسیر انجام جراحی به دنبال بهترین جراح پلاستیک و زیبایی باشند. همین امر نشانگر این است که افراد نسبت به زیبایی های خود دغدغه مند هستند و می دانند که نباید زیبایی خود را به دست هر پزشکی بسپارند.

اغلب جراحی های زیبایی پلاستیک برای تغییر ظاهر انجام می شود. برای برخی ممکن است به معنای طراحی مجدد کانتور و شکل بدن، صاف شدن چین و چروک ها باشد. برخی از روش های جراحی زیبایی وجود دارد که هم زنان و هم مردان می توانند برای ایجاد تغییراتی باعث افزایش اعتماد به نفسشان می شود را انجام دهند.

بیمه های درمانی به ندرت هزینه عمل های زیبایی را پوشش می دهد اما با این حال روزانه در تمام جهان تعداد افرادی که تمایل به انجام جراحی زیبایی پلاستیک دارند همچنان در حال افزایش است. از مهم ترین جراحی های زیبایی می توان به بزرگ کردن سینه، انجام روش های جراحی پیکرتراشی مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک، جراحی زیبایی بینی، جراحی پلک و عمل لیفت صورت اشاره کرد، که در ادامه توضیحات کامل تری در این باره مطرح می شود.

متداول ترین روش های جراحی پلاستیک کدامند؟

متداول ترین روش های زیبایی (تهاجمی و کم تهاجمی) در این بخش با نام های معمول یا توصیفی آنها ذکر شده است. اصطلاح پزشکی این روش نیز آورده شده است:

 • افزایش سایز یا بزرگ کردن پستان (عمل ماموپلاستی افزایشی)
 • عمل جراحی پروتز سینه
 • جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) با یا بدون قرار دادن پروتز سینه
 • تغییر شکل چانه، گونه یا فک (کاشت یا تقویت بافت نرم صورت)
 • عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)
 • جراحی لیفت صورت
 • انواع روش های تزریقی زیبایی( مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل به لب، تزریق چربی و فیلر به صورت و بدن و …)
 • انواع روش های جراحی زیبایی شکم و پیکرتراشی مانند ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، لیپوساکشن و لیزر لیپولیز
 • لیفت اندام های بدن ( مانند لیفت بازو، لیفت ران و لیفت پیشانی و …)
 • جراحی زیبایی بینی
 • عمل لیفت بازو
 • درمان سلولیت
 • انواع روش های لایه برداری شیمیایی
 • جوانسازی پوست با لیزر
 • لیزر درمانی رگ های واریسی پا
 • روش های جوانسازی واژن

انواع تکنیک های جراحی پلاستیک و زیبایی

تکنیک های مختلفی برای انجام اقدامات جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی استفاده می شود، از جمله موارد زیر:

جراحی آندوسکوپی

جراحی آندوسکوپی معمولا توسط وسیله ای به نام آندوسکوپ انجام می شود، یک پروب لوله ای دارای یک دوربین کوچک و یک نور قوی، که در یک برش کوچک (یک برش کوچک در پوست) قرار می گیرد. تصاویر از دوربین به یک صفحه مانیتور منتقل می شود، جراح پلاستیک هنگام حرکت دادن آندوسکوپ داخل بدن، می تواند تمامی موارد را بررسی کند. آندوسکوپ وسیله ای برای کمک به جراح در طی مراحل جراحی است. ابزارهایی که در واقع عمل جراحی را انجام می دهند از طریق یک برش کوچک وارد می شوند. بنابراین اقدامات بزرگ تر را می توان با ایجاد حداقل زخم انجام داد.

جراحی فلپ پوستی

جراحی فلپ شامل جابجایی بافت زنده از یک مکان بدن به مکان دیگر است. اغلب در مناطقی که پوست، چربی، حرکت عضلات و یا حمایت اسکلتی خود را از دست داده اند، این جراحی قابل انجام است. انواع روش های مختلف جراحی فلپ وجود دارد که بسته به محل قرارگیری فلپ و ساختارهایی که باید ترمیم شوند، ممکن است مورد استفاده قرار گیرند.

لیزر و کاربردهای آن در زیبایی

لیزرهای مورد استفاده در جراحی پلاستیک اغلب خونریزی، کبودی و زخم بسیار محدودی را ایجاد می کنند. انواع مختلفی از لیزر وجود دارد که بسته به هدف و محل جراحی انجام شده، ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. توصیه می شود قبل از هر گونه اقدامی با جراح پلاستیک و زیبایی خود مشورت کنید تا مشخص شود آیا جراحی با لیزر با توجه به نوع مناسب شما مناسب است یا خیر.

گرافت یا پیوند پوستی

از پیوند پوست ممکن است برای ترمیم پوستی که آسیب دیده یا از بین رفته است استفاده شود. این روش جراحی شامل برداشتن قسمت های سالم پوست از یک قسمت از بدن برای بازگرداندن ظاهر طبیعی و یا عملکرد به قسمت دیگری از همان بدن است. جایی که پوست برداشته می شود، محل اهدا کننده نامیده می شود. در این جراحی فقط از لایه های پوستی نزدیک به سطح استفاده می کند. مکان اهدا کننده بر اساس اندازه، نوع و رنگدانه پوست مورد نیاز انتخاب خواهد شد.

چندین نوع مختلف پیوند پوست وجود دارد که بسته به اندازه و محل قرارگیری پوست مورد نیاز، ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

این موارد شامل موارد زیر است:

 • پیوند پوست با ضخامت تقسیم شده: استفاده از پوست برای درمان زخم های ناشی از سوختگی
 • پیوند پوست با ضخامت کامل: برای درمان زخم ها و زخم های عمیق، بزرگ یا قسمت های تحمل کننده وزن بدن استفاده می شود.

جراحی پلاستیک با تیشو اکسپنشن (پروتز برای گسترش بافت)

انبساط بافتی یک روش جراحی است که شامل قرار دادن وسیله ای شبیه بادکنک (به نام منبسط کننده) در زیر پوست است. منبسط کننده سپس به آرامی با مایع پر می شود تا در واقع پوست را با گذشت زمان کشش داده و گسترش دهد. این کار در خدمت “رشد” پوست اضافی برای ترمیم پوست از دست رفته یا آسیب دیده در نزدیکی است.

انتخاب بهترین جراح پلاستیک و زیبایی

شایان ذکر است که جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی تنها اشخاصی هستند که نام آنها در وب سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی وجود دارد که می توانند انجام انواع جراحی های مرتبط با پلاستیک و زیبایی انجام دهند.

اغلب در ذهن افرادی که ساکن شهر گرگان می باشند و خواهان انجام یکی از انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی مانند، عمل جراحی بینی، عمل زیبایی سینه و یا عمل پیکرتراشی و … هستند سوالاتی ممکن است مطرح شود که این سوالات شامل:

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در گرگان چه کسی می باشد؟

چگونه می توان بهترین جراح پلاستیک و زیبایی خود را انتخاب کرد؟

جراح پلاستیک و زیبایی خوب در شهر گرگان چه ویژگی هایی دارد؟

در ادامه به ارائه اطلاعاتی خواهیم پرداخت که تا حد زیادی می تواند در روند گزینش بهترین جراح پلاستیک و زیبایی اثر گذار و یاری دهنده باشد.

 

بهترین جراح پلاستیک و زیبایی در گرگان

بهترین جراحی پلاستیک و زیبایی چه اقداماتی انجام می دهد؟

 • زمانی که مراجعین به بهترین جراح پلاستیک و زیبایی مراجعه می کنند اولین و مهم ترین توصیه ای که از سوی اینان اظهار می شود این است که هر گز در انجام جراحی عجله نکنند تا روند بررسی های لازم پیش از انجام جراحی به درستی و معقولانه پیش رود.
 • سپس در یک پروسه ای که تقریبا نه کوتاه است و نه طولانی مدت تمامی بررسی های لازم در زمینه مشکلاتی که فرد با آن روبروست انجام می شود. در این پروسه تمامی مشکلات و انتظارات و نیز درخواست های مراجعین از پزشک جراح مطرح می شود.
 • پزشک با توجه به تمامی مسائل می تواند بهترین مشاوره ها را در بخش جراحی به مراجعین اش داشته باشد.
 • در نهایت پزشک جراح و مراجعه کننده به یک جمع بندی می رسند و تصمیم نهایی را می گیرند.
 • بعد از این که تصمیم آن ها مبنی بر انجام جراحی بود روز جراحی تعیین می شود و اقدامات لازم برای آمادگی برای روز جراحی نیز انجام می گردد.

 

مهم ترین اولویت های بهترین جراح پلاستیک و زیبایی

 • واقعیتی که وجود دارد این است که جراحی که به عنوان بهترین جراح پلاستیک و زیبایی شناخته شده اند بسیاری از مسائل اخلاقی و علمی را بر تمامی ملاحظات دیگر مثل مسائل مالی و پیشرفت اقتصادی اولویت می دهند. برای مثال اگر انجام جراحی با مشکلاتی همراه باشد آن را به مراجعه کننده می گوید تا وی با آگاهی و نگاهی دقیق تصمیم نهایی اش را بگیرد. بنابراین در این شرایط صرفا به منفعت مالی خود نمی اندیشد.
 • انجام جراحی پلاستیک و زیبایی با بکار گیری بهترین تکنیک های جراحی
 • کسب اطلاعات و دانش های نوین و به روز به منظور بهبود روند کاری و اثر بخشی مثبت در نتیجه جراحی برای مراجعین.
 • تلاش برای ایجاد کارنامه کاری موفق با هدف جلب اعتماد بیشتر از سوی کسانی که به وی مراجعه می کنند. این امر موجب می شود که افراد با اعتماد و با خیال راحت به اینان رجوع کنند.
 • دریافت هزینه های معقول و منطقی؛ واقعیتی که وجود دارد این است که بسیاری از افراد در اثر علل مختلف برای انجام جراحی پلاستیک و زیبایی اقدام می کنند. برای مثال گاها برخی از اتفاقات از جمله تصافات و یا سایر شرایط اتفاقی موجب می شود که افراد برای جراحی اقدام کنند. از این رو این جراحی ها صرفا جنبه زیبایی ندارد گاها برای ترمیم مشکلات ایجاد در نواحی صورت است که درمانی نیز محسوب می شود. در این شرایط فرد بالاجبار باید تحت جراحی قرار گیرد. پزشکان باید هزینه هایی دریافت کنند که همگان بتوانند از توانمندی های اینان کمک بگیرند.

 

توجه داشته باشید به منظور کسب یک نتیجه مطلوب و دلخواه از انجام جراحی بهتر است با دقت و دانش کافی به جستجوی بهترین جراح پلاستیک خود بپردازید تا حد ممکن بتوانید میزان عوارض ناشی از جراحی را به حداقل برسانید.

 

کلام آخر

خاتمه بحث مان را با این نوید به پایان می رسانیم که بسیاری از جراحانی که این روز ها در کشورمان فعالیت می کنند نهایت دانش و مهارت های عملی را در حوزه های جراحی پلاستیک و زیبایی دارند و از اعتبار کاری فراوانی برخوردار هستند. همین امر سبب می شود ک افراد علاقه مند برای انجام جراحی پلاستیک و زیبایی در شهر گرگان یا هر شهر دیگری با دل نگرانی های کمتری به اینان مراجعه کرده و اقدامات درمانی خودشان را انجام دهند.

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
عکس دکتر فرخ کامران خواجوی

دکتر فرخ کامران خواجوی، متولد سال 1353 تهران، دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی و بورد تخصصی جراحی عمومی می باشند.

ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و همچنین انجمن بین المللی جراحی پلاستی ( ISAPS ) می باشد.

دکتر خواجوی پس از طی دوران پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1387 با کسب رتبه سوم در امتحان جامع کشوری، بورد جراحی عمومی دریافت نمودند.

در سال 1388 دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را در دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی حضرت فاطمه (س) تهران آغاز نموده و در سال 1391 با کسب رتبه هفتم در امتحان جامع بورد فوق تخصصی مدرک بورد فوق تخصصی خود را در جراحی پلاستیک اخذ کردند. دکتر خواجوی در این مدت بیش از 3000 عمل متنوع و پیچیده را انجام داده اند.

همچنین ایشان در حال حاضر تنها در بخش خصوصی به صورت فوق تخصصی دراعمال جراحی صورت مانند رینوپلاستی اولیه و ثانویه و ترمیمی، لیفت صورت، لیفت آندوسکوپی صورت، پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی (پلک)، لیفت و ساکشن گردن، تزریق چربی و فیلرهای صورت و کلیه اعمال پیکر تراشی مانند لیپوماتیک، ساکشن، ابدومینوپلاستی (زیبایی شکم)، ماموپلاستی (زیبایی و لیفت پستان) پروتز و یا تزریق چربی پستان، پروتز و تزریق چربی باسن، بازسازی پستان پس از جراحی کانسر، و تزریق چربی در نواحی مختلف بدن و دیگر اعمال جوان سازی صورت و لیزر تراپی مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. با عرض سلام و خسته نباشید مشکل من شکستگی و سوختگی ابرو…و بخیه زدن ناجور اابرو در بچگی…الان 29سالمه…واین قضیه خیلی برام مهمه…میخاستم بدونم جراحی زیبایی ابرو هم اقای دکتر انجام میدن؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • سلام خیر انجام نمیدهم

   پاسخ
 2. سلام آقای دکتر امکانش هست عمل انحراف بینی همزمان با عمل زیبایی بینی انجام بشه؟

  پاسخ
  • سلام بله بهتره این دو جراحی به صورت همزمان انجام شود. زیرا طی عمل انحراف بینی ممکن است بخشی از غضروف بینی برداشته شود، و از همان غضروف می توان طی جراحی زیبایی بینی برای تقویت ساختار غضروفی بینی در بخش دیگر استفاده گردد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =

Call Now Buttonتماس با دکتر خواجوی