دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی سینه » هر آن‌چه باید مورد لیفت سینه و پروتز سینه بدانید
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هر آن‌چه باید مورد لیفت سینه و پروتز سینه بدانید

لیفت سینه و پروتز سینه، دو اصطلاح رایج در جراحی پلاستیک و زیبایی بوده که طرفداران زیادی در میان خانم‌ها دارد. در واقع این عمل‌های زیبایی، شکل و حالت اصلی سینه‌ها را تغییر داده و اعتماد به نفس را در خانم‌ها افزایش خواهد داد. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که لیفت سینه و پروتز سینه، کاربردهای یکسانی دارد. اما در واقع، این دو مقوله از همدیگر جدا بوده و با اهداف مشخصی انجام می‌شوند. اگر شما جز آن‌دسته از افراد متقاضی انجام این عمل‌های زیبایی باشید، مسلما یک‌سری سوالات ذهن‌تان را به خود درگیر کرده است. سوالات مختلفی در زمینه تفاوت لیفت سینه با پروتز سینه، روش‌های اجرای تکنیک‌ها، چگونگی انجام عمل جراحی و موارد دیگر وجود دارد. به همین دلیل نیاز است که قبل از هر چیز با جراح فوق‌تخصص پلاستیک و زیبایی، مشورت نموده تا نگرانی‌های شما در این زمینه رفع شود.

چه تفاوتی بین لیفت سینه و پروتز سینه وجود دارد؟

عمل لیفت سینه و پروتز سینه، یک‌سری تفاوت با همدیگر داشته که قبل از هر چیز بهتر است اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید. در جراحی پروتز سینه یا ماموپلاستی، پزشک جراح با قرار دادن ورقه‌های سیلیکونی در داخل سینه‌ها، فرم و شکل آنها را به نحو مناسبی تغییر دهد. این جراحی با اهداف مختلفی نظیر: افزایش سایز، بازسازی بافت یا بازگرداندن فرم طبیعی سینه‌ها انجام خواهد شد. در واقع به بزرگ‌تر کردن سینه‌ها، پروتز سینه گفته می‌شود.

تکنیک‌های به کار رفته در جراحی لیفت سینه و پروتز سینه با همدیگر متفاوت است. در عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی، پزشک جراح با حذف بافت‌ و پوست‌های اضافی سینه‌ها شکل ظاهری آنها را خوش‌فرم‌تر خواهد کرد. لیفت سینه به معنای تغییر سایز آن نیست. این جراحی تنها با هدف سفت‌تر کردن و خوش‌حالت کردن ‌سینه‌ها انجام می‌شود.

عمل لیفت سینه

مزایای جراحی لیفت سینه و پروتز سینه

·        جراحی لیفت سینه و پروتز سینه به دلیل حفظ زیبایی ظاهری:

اکثر خانم‌ها همواره از سایز، عدم تقارن و افتادگی سینه‌های خود رنج می‌برند. لیفت سینه و پروتز سینه از بهترین روش‌های جراحی پلاستیک برای آن‌دسته از خانم‌هایی بوده که با مشکلات ذکر‌شده مواجه هستند. افزایش سن و دوران بارداری از مهمترین مواردی بوده که باعث افتادگی و شل شدن پوست سینه‌ها می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که این عمل‌های جراحی سینه تنها با هدف زیبایی انجام می‌شوند.

·        جراحی لیفت سینه و پروتز سینه به دلیل بهبود بخشیدن وضعیت بدنی بیمار:

با افتادگی و شل شدن بافت سینه، وضعیت بدنی فرد تغییر می‌کند. در اکثر خانم‌هایی که دچار افتادگی سینه هستند، ستون فقرات آنها فرم بدی به خود خواهد گرفت. به همین دلیل بهتر است که جهت بهبود وضعیت بدنی و حفظ سلامت ستون فقرات، جراحی لیفت سینه انجام شود. آن‌دسته از خانم‌هایی که سینه‌های کوچک، شل یا آویزان دارند می‌توانند این عمل‌های زیبایی را به خاطر حفظ سلامتی‌شان به طور همزمان انجام دهند.

مزایای دیگری جهت انجام عمل لیفت سینه و پروتز سینه وجود داشته که از مهمترین آنها می‌توان به افزایش اعتماد به نفس و ایجاد آرامش روحی و روانی در فرد بیمار اشاره نمود. در پاسخ به این سوال که کدام روش جراحی سینه مناسب‌تر می‌باشد باید بگوییم که هر دو روش در کنار همدیگر می‌توانند نتیجه موثری به بار آورند. به عنوان مثال فرد متقاضی می‌تواند در کنار عمل جراحی لیفت، پروتز سینه‌ها را به طور همزمان انجام دهد. مسلما، پیدا کردن جراح فوق‌تخصص پلاستیک و زیبایی در این زمینه بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پروتز سینه

چه تفاوتی بین انجام جراحی لیفت و پروتز سینه وجود دارد؟

همانطور که در جملات قبلی اشاره نمودیم روش‌های جراحی لیفت سینه و پروتز سینه با همدیگر تفاوت قابل ملاحظه‌ای دارند. لیفت پستان بیشتر به منظور بالا کشیدن و تغییر حالت آن انجام می‌شود. پروتز سینه هم به منظور افزایش حجم و تغییر سایز آن صورت می‌پذیرد. البته این امکان وجود دارد که فرد متقاضی با یک تیر دو نشان بزند. به عبارتی خواسته او این باشد که پزشک جراح، عمل لیفت سینه را به طور همزمان با عمل پروتز سینه انجام دهد. راهکارهای پزشکی متفاوتی برای انجام این دو عمل زیبایی وجود داشته که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

  • راهکارهای پزشکی جهت جراحی لیفت سینه: در انجام این جراحی، پزشک با بررسی میزان افتادگی سینه‌ها و وضعیت آنها از الگوهای مختلف برش استفاده می‌کند. امکان دارد جراح با بررسی شرایط از روش‌های مختلف برش (هلالی، گرد یا لنگری) جهت درمان پوست اضافی سینه و افتادگی آن‌ استفاده نماید. البته چگونگی نحوه‌ی برش و بخیه هم از مهمترین مواردی بوده که پزشک جراح باید در این زمینه‌ها از تبحر خاصی برخوردار باشد. زیرا در غیر اینصورت امکان ایجاد اسکار ناشی از عمل جراحی بر روی سینه‌ها وجود خواهد داشت.
  • راهکارهای پزشکی جهت جراحی پروتز سینه: بیمار با داروهای بیهوشی که به او تزریق شده در روند عمل جراحی قرار نخواهد گرفت. در انجام این عمل جراحی، پزشک بسته به نظر خود دور هاله قهوه‌ای سینه، چین‌های زیر سینه یا قسمت زیر بغل، برش مشخصی ایجاد می‌کند. در مرحله بعد، جراح با قرار دادن پروتز‌ها در پشت بافت سینه یا زیر عضلات ماهیچه سینه جهت بزرگ‌تر کردن آن اقدام می‌کند. عمل‌های جراحی زیبایی باید با ظرافت خاصی صورت پذیرد. به همین دلیل توصیه شده که حتما جراحی‌های زیبایی سینه تحت نظر بهترین جراح انجام شوند.
جراحی افزایش سایز سینه ها

لیفت سینه و پروتز سینه جزو آن‌دسته از جراحی‌های پلاستیک و زیبایی بوده که در میان خانم‌ها بسیار رواج دارد. هر کدام از جراحی‌های زیبایی سینه، کاربرد خاصی داشته که بهتر است در مورد آنها اطلاعات جامعی کسب نمود. لیفت سینه تنها به آن‌دسته از خانم‌هایی توصیه شده که سینه‌های کوچکی دارند. این عمل جراحی برای سینه‌های بزرگ مناسب نبوده و امکان دارد بعد از مدتی آویزان شوند.

در بسیاری از موارد دیده شده که خانم‌هایی که افتادگی سینه دارند، می‌خواهند عمل جراحی پروتز سینه را انجام دهند. اگر چه عمل پروتز تا حدودی باعث درمان افتادگی سینه‌ها خواهد شد اما به هیچ عنوان نمی‌تواند کار لیفتینگ را انجام دهد. به همین دلیل بهتر است قبل از هر چیز با پزشک جراح خود در این‌باره مشورت نموده و جهت انتخاب بهترین روش جراحی زیبایی سینه اقدام نمایید.

منابع:

https://sabamotakefmd.com/blog/whats-the-difference-between-a-breast-lift-and-augmentation

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/breast-lift-vs-breast-augmentation-vs-breast-implants

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/breast-augmentation-vs-breast-lift-picking-the-right-procedure-for-you

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 10 =