دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی سینه » جراحی ترمیمی بینی چیست؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی ترمیمی بینی چیست؟

جراحی ترمیمی بینی به جراحی ای گفته می شود که با هدف ترمیم و بهبود وضعیت بینی هایی انجام می شود که یکبار تحت عمل زیبایی بینی قرار گرفته اند. بنابراین همانطور که از نام این عمل زیبایی بر می آید جراحی ترمیمی بینی با هدف ترمیم انجام می شود. به بیانی دیگر در مواردی که افراد یک نوبت جراحی بینی داشته اند و به هر دلیلی (اعم از خطاهای پزشکی یا عارضه های احتمالی) با پیامد های منفی مواجه شدند و یا از نتیجه جراحی راضی نیستند می توانند برای جراحی ترمیمی بینی اقدام کنند.

چه کسانی می توانند جراحی ترمیمی بینی انجام دهند؟

بهترین کاندیدا ها برای جراحی ترمیمی بینی افراد زیر هستند:

 • کسانی که بعد از جراحی اولیه همچنان مشکلاتی در ظاهر بینی شان وجود دارد از جمله قوز روی بینی که به طور کامل برداشته نشده است و یا این که پل بینی به اندازه کافی کوچک نشده است و بینی پهنای زیادی دارد.
 • کسانی که بعد از جراحی بینی با مشکلاتی در روند تنفسی یا عملکرد تنفسی روبرو هستند. مثل افرادی که تنفس شان صدادار می شود.
 • کسانی که بعد از جراحی بینی دچار افتادگی نوک بینی می شوند.

 

بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیمی بینی

زمانی که افراد برای جراحی ترمیمی بینی به متخصصین و جراحان مراجعه می کنند اولین پرسشی که از آن ها پرسیده می شود این است که جراحی اولیه بینی شما چه زمانی بوده است. زیرا که فاصله زمانی میان جراحی اولیه و جراحی ثانویه بسیار اهمیت دارد.

به طور کلی جراحی ترمیمی بینی پیش از گذشت یکسال از جراحی اولیه بینی انجام نمی شود. زیرا که روند بهبودی کامل بینی بعد از جراحی بینی یکسال به طول می انجامد. در صورتی که روند جراحی سریع انجام شود زمینه برای بروز انواع مشکلات و پیامد های منفی فراهم خواهد شد.

از سوی دیگر نتایج نهایی حاصل از جراحی بینی بعد از یکسال قابل مشاهده است. به همین دلیل افرادی که از روی وسواس های بیهوده می خواهند که جراحی بینی به طور مجدد تکرار شود بهتر است که تا پایان مدت زمان بهبودی صبوری کنند، سپس برای جراحی ترمیمی بینی اقدام کنند. در اغلب موارد دیده شده است که افراد بعد از مشاهده نتیجه نهایی جراحی بینی از انجام مجدد آن انصراف داده اند.

هزینه جراحی ترمیمی بینی

در تعیین هزینه ای که برای جراحی ترمیمی بینی دریافت می شود همچون جراحی اولیه بینی مواردی در نظر گرفته می شود و براساس آن ها قیمت نهایی محاسبه خواهد شد.

در برخی از موارد بر حسب توافقات انجام شده پزشک جراح دستمزد دریافت نمی کند یا بخشی از آن را دریافت می کند. به همین دلیل این مساله کاملا بستگی به نحوه توافق پزشک و مراجعه کننده دارد.

مزایای جراحی ترمیمی بینی

 • کاهش پهنای نوک بینی
 • کوچکتر شدن نوک بینی افرادی که پهنای زیادی دارد و سایز آن بزرگ است
 • کاهش پهنای پل بینی
 • رفع افتادگی های نوک بینی؛ این عارضه در اغلب موارد برای بینی های گوشتی اتفاق می افتد. زیرا که در بینی های گوشتی میزان استخوان و غضروف بینی کم است. در نتیجه در نوک بینی غضروف به منظور نقطه اتکا وجود ندارد. به همین دلیل شاهد افتادگی نوک بینی هستیم.
 • بهبود عملکرد بینی و رفع مشکلات تنفسی افراد از جمله از بین بردن صدای بلند نفس کشیدن

مراقبت های لازم بعد از جراحی ترمیمی بینی

 • به مدت 5 الی 7 روز در استراحت مطلق باشید.
 • به مدت دوماه از انجام هرگونه فعالیت های ورزشی پرهیز کنید.
 • تا اتمام روند بهبودی و کاهش تورم بینی بهتر است که از چسب بینی استفاده کنید. نصب چسب مخصوصا در بینی های گوشتی می تواند در تسریع روند بهبودی تورم بینی اثر گذاری قابل توجهی داشته باشد.
 • استفاده از کمپرس سرد و گرم از جمله راهکارهایی در جهت افزایش سرعت بهبودی کبودی ها است. نحوه استفاده از کمپرس ها به این شکل است که در دو الی سه روز اولیه بعد از جراحی ترمیمی بینی هر روز چند نوبت و در هر نوبت به مدت 10 دقیقه کمپرس در نواحی اطراف بینی و نواحی جراحی شده قرار گیرد.

نتیجه گیری

در آخر این توصیه را داریم که هرگز برای انجام این جراحی عجله نکنید. پیشنهاد می شود در ابتدا با بهترین جراح بینی مشورت های لازم را داشته باشید سپس تصمیم نهایی را مبنی بر انجام یا عدم انجام جراحی ترمیمی بینی اتخاذ کنید.

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس دکتر فرخ کامران خواجوی

دکتر فرخ کامران خواجوی، متولد سال 1353 تهران، دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی و بورد تخصصی جراحی عمومی می باشند.

ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و همچنین انجمن بین المللی جراحی پلاستی ( ISAPS ) می باشد.

دکتر خواجوی پس از طی دوران پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1387 با کسب رتبه سوم در امتحان جامع کشوری، بورد جراحی عمومی دریافت نمودند.

در سال 1388 دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را در دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی حضرت فاطمه (س) تهران آغاز نموده و در سال 1391 با کسب رتبه هفتم در امتحان جامع بورد فوق تخصصی مدرک بورد فوق تخصصی خود را در جراحی پلاستیک اخذ کردند. دکتر خواجوی در این مدت بیش از 3000 عمل متنوع و پیچیده را انجام داده اند.

همچنین ایشان در حال حاضر تنها در بخش خصوصی به صورت فوق تخصصی دراعمال جراحی صورت مانند رینوپلاستی اولیه و ثانویه و ترمیمی، لیفت صورت، لیفت آندوسکوپی صورت، پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی (پلک)، لیفت و ساکشن گردن، تزریق چربی و فیلرهای صورت و کلیه اعمال پیکر تراشی مانند لیپوماتیک، ساکشن، ابدومینوپلاستی (زیبایی شکم)، ماموپلاستی (زیبایی و لیفت پستان) پروتز و یا تزریق چربی پستان، پروتز و تزریق چربی باسن، بازسازی پستان پس از جراحی کانسر، و تزریق چربی در نواحی مختلف بدن و دیگر اعمال جوان سازی صورت و لیزر تراپی مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نه =

Call Now Buttonتماس با دکتر خواجوی