دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی بینی » نتیجه جراحی بینی طبیعی بعد از عمل چگونه خواهد بود؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

نتیجه جراحی بینی طبیعی بعد از عمل چگونه خواهد بود؟

طبق آمارهای تحقیقی، جراحی زیبایی بینی یکی از چالش برانگیزترین و در عین حال پرطرفدارترین روش، بین جراحی ‌های گوش و حلق و بینی و سر و صورت در نظر گرفته ‌شده است. برنامه ریزی دقیق و مهارت‌های پیشرفته جراح، منجر به یک جراحی بینی طبیعی فوق‌العاده خواهد شد. به طور کلی تغییرات زیادی در جراحی بینی نسبت به چند دهه گذشته رخ داده است. اگر شما چندین سال قبل عمل زیبایی بینی را برای تغییرات ظاهری انتخاب می‌ کردید، قطعا بینی‌ با فرم فانتزی یا به اصطلاح عروسکی انتخاب می‌کردید. بالعکس امروزه افراد بیشتر به دنبال بهترین جراح پلاستیک و زیبایی برای جراحی بینی طبیعی هستند که از محبوب ‌ترین مدل به شمار می‌رود. افرادی که فقط برای جنبه‌ زیبایی عمل بینی اقدام می‌کنند، قطعا به گونه ‌ای از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و زمانی اقدام به این مسئله می‌کنند که با کاهش اعتماد بنفس در اجتماع روبرو شده باشند. این یک واقعیت است که این بیماران، بیشتر به تغییر شکل ظاهر اهمیت می‌دهند.

بعضی افراد طرفدار تغییر شکل ظاهر نیستند و فقط اصلاح و بهبود فرم بینی‌ شان را مد نظر قرار می دهند. به همه این مسائل، در جلسه ‌های مشاوره‎‌ ای قبل از جراحی پرداخته می‌شود.

 

جراحی طبیعی بینی

جراحی زیبایی بینی با ساختار طبیعی، استراتژی بر حفظ غضروف بینی، استخوان و بافت نرم در یک موقعیت طبیعی و ایجاد یک کانتور طبیعی متمرکز است. طی حراحی بینی طبیعی بینی به گونه ‌ای متناسب با فرم صورت فرد، شکل داده می‌ شود. گاهی افراد بیان می‌کنند که بینی جدید شان از بینی قبل جراحی‌ شان هم طبیعی ‌تر می ‌باشد.

تفاوت بینی طبیعی و فانتزی

 • جراحی بینی طبیعی به این معنا نیست که بعضی نقص ‌های بینی به فرم طبیعی قبلشان برقرار بمانند، در واقع به این معناست که همه نواقص به گونه ‌ای رفع خواهد شد که فرمی مصنوعی به خود نمی‌گیرد و شاید تا شما به کسی نگویید، جراحی بینی انجام داده ‌اید، متوجه این موضوع نشوند. این نوع عمل زیبایی بیشتر در نوع بینی‌ های استخوانی طرفدار دارد.
 • امروزه به دلیل اینکه سطح تنوع‌ طلبی افراد افزایش چشمگیری داشته، فرم طبیعی در جراحی بینی را نسبت به روش‌های دیگر نیز ترجیح می‌دهند. زیرا ممکن است چند سال از فرم عروسکی بینی خود راضی باشند و یکباره دلشان را بزند و برایشان جذاب نباشد.
 • در جراحی به صورت طبیعی، تیغه بینی صاف و بدون ایجاد منحنی و قوس شکل می‌گیرد. اما در جراحی فانتزی و نیمه فانتزی، تیغه بینی کاملا قوس‌ دار می‌شود.
 • در مدل طبیعی، نوک بینی زیاد بالا نمی ‌رود و معمولا از زاویه 90 تا 100 درجه پیروی می‌کند، اما در بینی‌های عروسکی، نوک بینی بیشتر از حالت معمول بالا می‌رود و زاویه پیدا می ‌کند.
 • در عمل طبیعی، قد یا کشیدگی بینی زیاد کوچک نمی‌ شود اما در مدل فانتزی، بینی بیش از حد نرمال کوچک می‌شود به طوری که چهره را به کل عوض می‌کند.

مزیت جراحی زیبایی بینی به شکل طبیعی

 • تشکیل غضروف در موقعیت آناتومیکی طبیعی
 • جلوگیری از انحنا و قوس بیش از حد بینی
 • جلوگیری از تشکیل بافت اسکار (بافت اسکار، مانند توده‌ای توپ مانند و کوچک در بعضی بینی‌های جراحی شده تشکیل می‌گردد، که اشخاص بدلیل اطلاعات ناکافی تصور گوشت اضافه از آن دارند.)
 • بهبود و فرم‌گیری سریع بینی
 • ایجاد تقارن بین سوراخ ‌های بینی
 • بالا نیامدن زیاد سوراخ‌ های بینی در ظاهر صورت
 • عدم مشکلات تنفسی (به خصوص هنگام خواب) در این روش جراحی

بهترین جراح در عمل زیبایی طبیعی بینی به چه مواردی توجه می‌کند؟

شما برای انجام جراحی طبیعی بینی و رسیدن به نتیجه مورد انتظارتان، باید بهترین جراح زیبایی بینی طبیعی را انتخاب کنید تا مهارت رسیدگی به همه جوانب و عناصر بالینی را داشته باشد. در اینجا به برخی نکات مهم اشاره خواهیم کرد.

اندازه و زوایای صورت

اولین و مهم ترین نکته‌ ای که یک جراح زیبایی بینی و با تجربه به آن توجه می‌کند اندازه طول و عرض صورت است. پزشک بررسی می‌کند که چه اندازه‌ هایی را در نظر بگیرد، تا بینی در وسط صورت باقی بماند و همچنین از نظر زیبایی چشمگیر شود. به طور مثال در جراحی بینی طبیعی، هیچوقت برای یک صورت کشیده، قد بینی را بیش از حد کوتاه نمی کنند.

تناسب بینی با فرم صورت

در این مورد یک جراح بینی می‌ سنجد که تغییر زوایای بینی یا باریکی تیغه بینی چه تاثیری بر چهره فرد خواهد گذاشت. در واقع یعنی تاثیر یک عضو بر عضوی دیگر را مورد پردازش قرار می‌دهد.

سایر مواردی که مورد توجه و از اهمیت ویژه برخوردار است، قوس فعلی بینی، اندازه پهنای تیغه بینی، کوتاه یا بلند بودن بینی، اندازه سوراخ ‌های بینی و نواقص احتمالی موجود می‌باشد.

جراحی بینی قبل بارداری بهتر است یا بعد از بارداری؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم: اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی و همچنین بارداری دارید، بهتر است صبور باشید! ابتدا دوران بارداری و شیردهی را سپری کرده و بعد اقدام به هرگونه عمل زیبایی بینی، خصوصا جراحی بینی طبیعی کنید.

افراد از چه سنی می‌توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند؟

بهتر است بدانید تا تکمیل شدن دوران بلوغ در دختران و پسران، امکان رشد استخوان ‌ها حتی در بینی وجود دارد. بنابراین انجام عمل‌ های زیبایی در نوجوانان زیاد مناسب و کاربردی نمی‌باشد زیرا ممکن است تا پیدایش فرم نهایی، تغییراتی نسبی بوجود بیاید که گاها افراد مجبور به عمل ترمیم بینی می‌شوند.

بنابراین بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی، از بیست سالگی به بعد می‌باشد.

کدام نوع عمل زیبایی بینی برای آقایان مناسب است؟

مردان به دلیل داشتن صورت با ابعاد بزرگتر، بهتر است از انتخاب روش‌های جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی کناره‌ گیری کرده و جراحی بینی طبیعی انجام دهند. زیرا بینی مرکز توجه دید سایر افراد می‌ باشد. مردان با انجام عمل طبیعی، هم باعث بهبود ظاهرشان خواهند شد و هم چهره مردانشان را حفظ خواهند کرد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس دکتر فرخ کامران خواجوی

دکتر فرخ کامران خواجوی، متولد سال 1353 تهران، دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی و بورد تخصصی جراحی عمومی می باشند.

ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و همچنین انجمن بین المللی جراحی پلاستی ( ISAPS ) می باشد.

دکتر خواجوی پس از طی دوران پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1387 با کسب رتبه سوم در امتحان جامع کشوری، بورد جراحی عمومی دریافت نمودند.

در سال 1388 دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را در دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی حضرت فاطمه (س) تهران آغاز نموده و در سال 1391 با کسب رتبه هفتم در امتحان جامع بورد فوق تخصصی مدرک بورد فوق تخصصی خود را در جراحی پلاستیک اخذ کردند. دکتر خواجوی در این مدت بیش از 3000 عمل متنوع و پیچیده را انجام داده اند.

همچنین ایشان در حال حاضر تنها در بخش خصوصی به صورت فوق تخصصی دراعمال جراحی صورت مانند رینوپلاستی اولیه و ثانویه و ترمیمی، لیفت صورت، لیفت آندوسکوپی صورت، پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی (پلک)، لیفت و ساکشن گردن، تزریق چربی و فیلرهای صورت و کلیه اعمال پیکر تراشی مانند لیپوماتیک، ساکشن، ابدومینوپلاستی (زیبایی شکم)، ماموپلاستی (زیبایی و لیفت پستان) پروتز و یا تزریق چربی پستان، پروتز و تزریق چربی باسن، بازسازی پستان پس از جراحی کانسر، و تزریق چربی در نواحی مختلف بدن و دیگر اعمال جوان سازی صورت و لیزر تراپی مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر خواجوی