دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی بینی » جراحی بینی فانتزی در گرگان
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی فانتزی در گرگان

جراحی بینی فانتزی یکی از روش‌های مناسب برای کاهش میزان ناهنجاری‌های موجود در بینی بیمار است. در این روش تغییرات قابل‌ توجهی را می توان در فرم بینی ایجاد کرد. هر ساله تعداد زیادی از افراد به دلیل اینکه از فرم بینی خود احساس رضایت کافی ندارند، تصمیم به انجام جراحی می گیرند از همین رو این جراحی یکی از پرمتقاضی‌‌ترین عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود و در اکثر موارد نتایج مطلوبی را برای بیماران به همراه دارد. ما در این مقاله قصد داریم به برخی نکات مهم درخصوص نحوه جراحی بینی فانتزی و موارد مراقبتی مربوط به دوره نقاهت این عمل اشاره کنیم.

جراحی بینی فانتزی

خصوصیات مدل بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع مدل‌های عمل بینی است که بسیاری از افراد با هدف بهبود نواقص موجود در این ناحیه این روش را انجام می‌دهند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدل بینی فانتزی به شرح زیر است:

✳️ مدل بینی فانتزی دارای قوس بسیار زیادی است.

✳️ میزان قوس تیغه بینی از نیم رخ بیمار به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

✳️ نوک بینی در این جراحی به سمت بالا متمایل می‌شود.

✳️ در این مدل، سایز و حجم بینی به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

✳️ ساختار بینی شکلی ظریف دارد.

✳️ این جراحی تعادل خاصی را میزان اجزای مختلف صورت افراد ایجاد خواهد کرد.

✳️ زاویه میان لب‌ها و بینی در افراد به میزان 105 درجه می‌رسد.

✳️ شیب و انحنای نوک بینی فانتزی بسیار کمتر از سایر مدل‌های مشابه است.

جراحی بینی فانتزی برای چه افرادی مناسب است؟

برای انجام این روش جراحی بینی پزشک در جلسات مشاوره‌‌ در مورد اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این مدل هستید یا خیر به طور مفصل صحبت می کند از جمله افرادی که می توانند این عمل را انجام دهند عبارتند از:

  • افرادی از فرم بینی خود ناراضی هستند و تمایل دارند که نوک بینی آن‌ها به سمت بالا کشیده شود.
  • کسانی که دارای پوست نازک و ظریف روی بینی خود هستند.
  • افرادی که غضروف و تیغه بینی آن‌ها بسیار محکم است.
  • کسانی که اجزای صورت آن‌ها کوچک و متوسط است و قصد دارند فرم بینی خود را با آن‌ها متعادل سازند.
  • افرادی که ساختار بینی آن‌ها استخوانی است.

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

پزشک در جلسه ابتدایی با بیمار، فرم و ساختار بینی فرد متقاضی عمل بینی فانتزی را مورد بررسی قرار می‌دهد. در مرحله بعدی با انجام آزمایش‌های تخصصی و آماده‌سازی بیمار برای جراحی فرآیند شروع این عمل آغاز می‌شود. پزشک برای کاهش احتمال بروز درد در بیمار از دارو‌های بیهوشی استفاده خواهد کرد.

انتخاب روش جراحی معمولا باتوجه به نیاز بیمار صورت خواهد گرفت و پزشک ملزم است که برای این عمل یکی از روش‌های جراحی باز یا بسته را برای آن انتخاب کندذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که در روش جراحی با توجه به پیچیدگی ها و حساسیت های بالایی که در جراحی وجود دارد بایستی حتما زیر نظر بهترین جراح بینی در گرگان انجام داده شود.

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی فانتزی

لازم است که افراد برای کسب نتیجه مطلوب از جراحی بینی فانتزی به موارد مراقبتی مربوط به دوره نقاهت بایستی حتما دقت کنند که از مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • توصیه می‌شود که افراد برای جلوگيری از بروز عوارض این عارضه داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج خود را به‌طور کامل مصرف کنند توجه به زمان‌بندی و میزان دوز مصرفی دارو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.
  • بهتر است از کمپرس سرد برای کاهش میزان تورم در چهره و نقاط مختلف استفاده شود این روش تأثیرات قابل‌ توجهی بر بهبود کبودی‌های ایجاد شده در چهره خواهد داشت.
  • پزشک توصیه می‌ کند که بیمارهفته ابتدایی پس از جراحی را به استراحت کامل اختصاص دهد تا روند بهبودی در بیماران با سرعت بیشتری انجام شود.
  • داشتن فعالیت‌های بدنی برای افرادی که به تازگی عمل بینی فانتزی انجام داده‌اند ممنوع خواهد بود از همین رو بهتر است تا چند ماه از انجام هرگونه فعالیتی خودداری شود.

سوالات متداول

عمل بینی نیمه فانتزی را در چه سنی می توان انجام داد؟

یکی از موضوعات مهم در انجام جراحی‌های زیبایی توجه به شرایط سنی در بیماران است از همین رو افراد بعد از 18 سالگی می تواند این عمل را انجام دهند ولی قبل از این سن به دلیل عدم رشد کافی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

عوارض عمل بینی فانتزی چیست؟

این روش همچون سایر اعمال زیبایی دیگر از عوارض و خطراتی برخوردار خواهد بود که شامل بروز تورم، کبودی و احساس درد بعد از جراحی است که به طور معمول با مصرف دارو های تجویز شده از سوی پزشک به طور کامل رفع می شود.

تغذیه بعد از جراحی بینی فانتزی باید چگونه باشد؟

تغذیه بعد از جراحی بینی فانتزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و افراد باید به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به این ناحیه از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنند همچنین مصرف غذا‌های سفت که نیازمند جویدن بیشتری هستند در روز‌های ابتدایی پس از جراحی ممنوع است.

در نهایت…..

جراحی بینی فانتزی یکی از روش‌های موثر برای تغییر فرم و ظاهر بینی بیماران است کسانی که از شکل بینی خود احساس رضایت کافی ندارند می‌ توانند از این روش برای ایجاد جذابیت و زیبایی در بینی خود استفاده کنند. این عمل برای کسانی که دارای پوست بینی نازک و غضروف محکم هستند گزینه‌ مناسبی محسوب می‌شود انجام نکات مراقبتی مربوط به دوران نقاهت نقش موثری در کسب نتیجه مطلوب از این روش را خواهد داشت.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =