دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی بینی » آیا عمل زیبایی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

آیا عمل زیبایی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

بینی ها به نمونه های مختلفی تقسیم می شوند. برخی گوشتی هستند و برخی استخوانی. بیمارانی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند، معمولا به سراغ جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی می روند. اما آیا می دانید جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟ یا این که بینی های استخوانی چه تفاوتی با بینی های گوشتی دارند؟

بینی های گوشتی معمولا دارای پوست های ضخیمی بوده، و از غضروف نازک و ضعیفی برخوردار می باشند. روش های قدیمی جراحی بینی، تاثیر چندان زیادی بر روی این نمونه از بینی ها نداشتند. زیرا جراحی نوک بینی گوشتی و نازک کردن آن برای انجام جراحی بینی گوشتی، منجر می شد تا پس از گذشت زمان مجددا به حالت سابق بازگردد.

اما در روش های جراحی بینی جدید، غضروف های بینی تقویت شده و از استحکام برخوردار می باشند. از این رو می توان بعد از انجام جراحی به راحتی به نتیجه مطلوب دست یافت. حتی می توانیم به صراحت بیان نماییم، که روش های جدید جراحی بینی گوشتی منجر شده است تا افتادگی بینی و برگشت پذیری آن به حداقل برسد. از این رو بسیاری از افراد ترجیح می دهند این روش درمانی را انتخاب کنند.

بهترین روش عمل بینی گوشتی 

روش های بسیاری برای کوچک کردن بینی های گوشتی وجود دارد. اما بهترین روش عمل بینی گوشتی، جراحی نوک بینی گوشتی، تقویت بافت غضروفی و استفاده از غضروف تیغه وسط می باشد. تقویت کردن نوک بینی می تواند یک راهکار موثر و عالی برای جراحی بینی های گوشتی به شمار رود.

به طور کلی برای افرادی که پوستی بینی ضخیمی دارند، باید جراحی بینی به روش باز را به عنوان بهترین روش جراحی بینی گوشتی بیان کنیم. زیرا در روش جراحی بینی بسته، نیم توان به خوبی نوک بینی را مشاهده کرد. از این رو پزشک به خوبی به نوک بینی دسترسی ندارد و نمی تواند جراحی موفقی انجام دهد. یکی دیگر از روش های موثر برای جراحی بینی های گوشتی، برداشت دقیق پره ها به منظور کوچک کردن آنها می باشد.

هر یک از این روش ها کمک می کنند تا افرادی که از بینی های گوشتی برخوردار هستند، به بهترین نحوه از جراحی خود نتیجه به دست آورند.

مهم ترین عوارض عمل بینی گوشتی 

 عمل بینی گوشتی مردانه و زنانه ممکن است همچون روش های درمانی دیگر عوارضی را برای بیمار به همراه داشته باشد. از جمله مهم ترین عوارضی که می توانیم برای این روش درمانی بیان کنیم، عبارتند از:

 • تغییر فرم و حالت بینی بعد از جراحی بینی گوشتی
 • خروپف کردن بعد از عمل
 • منحرف شدن تیغه وسط بینی بعد از چند سال
 • بروز مشکل تنفسی بعد از جراحی

در کنار این عوارض باید بگوییم که بیماران زیادی هستند، که ممکن است بعد از جراحی بینی گوشتی با مشکلات زیادی مواجه شوند. از جمله مشکلاتی که می توانیم برای بعد از این جراحی بیان کنیم، شامل:

 • ایجاد ترشحات بد بو در بینی
 • نامتقارن بودن سوراخ های نوک بینی
 • گرفتگی راه تنفسی فرد از طریق بینی
 • بروز مشکلات روحی در بیمار
 • دفورمیتی بعد از عمل بینی

البته لازم به ذکر است که این عوارض جراحی بینی گوشتی احتمال بروز در بیماران را دارند. ممکن است برخی از افراد نیز بعد از جراحی با هیچ گونه عوارضی مواجه نشوند.

قیمت عمل بینی گوشتی در گرگان

هزینه و قیمت عمل بینی گوشتی در هر استانی متفاوت می باشد. زیرا موقعیت جغرافیایی همیشه در هزینه های جراحی تاثیر گذار بوده اند. علاوه بر آن عوامل مختلف بسیاری نیز وجود دارد که در هزینه نهایی جراحی بینی گوشتی تاثیرگذار می باشد. از جمله این عوامل باید به نوع بینی و میزان تجربه پزشک اشاره کنیم.

پزشکانی که از تجربه و مهارت بالایی برای جراحی بینی برخوردار می باشند، معمولا هزینه بیشتری برای جراحی بینی دریافت می کنند. اما به طور کلی می توانیم هزینه بهترین جراح بینی در گلستان و دیگر شهرهای استان را بیشتر از جراحی بینی های استخوانی بیان کنیم. جراحی بینی گوشتی در گرگان همچون شهرهای دیگر نسبت به جراحی بینی های استخوانی بیشتر می باشد.

در صورتی که بخواهیم به سراغ بهترین جراح بینی گوشتی در گرگان بروید نیز، باید هزینه بالایی بپردازید. زیرا یک جراح بینی خوب مسلما هزینه بالایی نسبت به دیگر جراحان بینی در این استان دریافت خواهد نمود. البته این مسئله را مد نظر قرار دهید که هر جراحی بهترین نمی باشد.

پس پیش از آنکه به سراغ بهترین جراح بینی روید و هزینه بالایی برای انجام جراحی به ایشان بپردازید، بهتر از نمونه کار عمل بینی گوشتی ایشان را در وب سایت و یا کلینیک مشاهده کنید. با تمام این تفاسیر می توانیم میزان هزینه جراحی بینی در سال 99 را مبلغی معادل 15 میلیون بیان کنیم. که البته این مسئله می تواند متغیر باشد.

مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

برای این که بتوانید بعد از جراحی بینی به نتیجه مطلوبی دست یابید، لازم است مراقبت های خاصی را مد نظر قرار دهید. اصولا پزشک پیش از جراحی در مورد مراقبت های بعد و قبل از عمل به بیمار خود توضیحاتی را بیان می کند. اما در صورتی که بیمار مراقبت های لازم را برای بعد از جراحی بینی در نظر نگیرد، موفق به کسب نتیجه مناسب نخواهد بود.

از جمله مهم ترین مراقبت های جراحی بینی گوشتی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • در صورتی که بعد از عمل دمای بدن شما بیش از 38 درجه شد، حتما با جراح پلاستیک و زیبایی خود تماس برقرار نمایید. زیرا شما تب دارید و این دمای بالای بدن می تواند خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد.
 • در هفته اول بعد از جراحی اگر خونریزی بینی داشته باشید، امری طبیعی است. البته خونریزی باید به صورت خون آبه و کم باشد. اما چنان چه خونریزی به صورت رنگ روشن و غیر خونابه باشد، لازم است حتما با پزشک خود ارتباط برقرار کنید.
 • اگر متوجه شدید بعد از جراحی بینی گوشتی ضربان قلب شما شدید شده و یا دچار تنگی نفس شده اید، بهتر است حتما با پزشک خود ارتباط برقرار کنید.
 • در صورتی که بعد از عمل با مشکلاتی همچون حالت تهوع، اسهال، استفراغ و … مواجه شدید، حتما با پزشک جراح خود ارتباط برقرار نمایید.

هر یک از این مشکلات می تواند برای بیمار خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. پس حتما به آنها توجه نمایید، تا به نتیجه مطلوبی بعد از عمل دست یابید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس دکتر فرخ کامران خواجوی

دکتر فرخ کامران خواجوی، متولد سال 1353 تهران، دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی و بورد تخصصی جراحی عمومی می باشند.

ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و همچنین انجمن بین المللی جراحی پلاستی ( ISAPS ) می باشد.

دکتر خواجوی پس از طی دوران پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1387 با کسب رتبه سوم در امتحان جامع کشوری، بورد جراحی عمومی دریافت نمودند.

در سال 1388 دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را در دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی حضرت فاطمه (س) تهران آغاز نموده و در سال 1391 با کسب رتبه هفتم در امتحان جامع بورد فوق تخصصی مدرک بورد فوق تخصصی خود را در جراحی پلاستیک اخذ کردند. دکتر خواجوی در این مدت بیش از 3000 عمل متنوع و پیچیده را انجام داده اند.

همچنین ایشان در حال حاضر تنها در بخش خصوصی به صورت فوق تخصصی دراعمال جراحی صورت مانند رینوپلاستی اولیه و ثانویه و ترمیمی، لیفت صورت، لیفت آندوسکوپی صورت، پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی (پلک)، لیفت و ساکشن گردن، تزریق چربی و فیلرهای صورت و کلیه اعمال پیکر تراشی مانند لیپوماتیک، ساکشن، ابدومینوپلاستی (زیبایی شکم)، ماموپلاستی (زیبایی و لیفت پستان) پروتز و یا تزریق چربی پستان، پروتز و تزریق چربی باسن، بازسازی پستان پس از جراحی کانسر، و تزریق چربی در نواحی مختلف بدن و دیگر اعمال جوان سازی صورت و لیزر تراپی مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 4 =

Call Now Buttonتماس با دکتر خواجوی