دکتر فرخ کامران خواجوی » لاغری با پیکرتراشی » لیپوماتیک بهترین و موثرترین روش لاغری
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

لیپوماتیک بهترین و موثرترین روش لاغری

لیپوماتیک یکی از روش های غیرتهاجمی کانتورینگ بدن است. اگر فکر می کنید کاندید مناسب این جراحی هستید، طبیعی است که بخواهید در مورد نحوه درمان، مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک بیشتر بدانید. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا از روند انجام این روش مطلع شوید.

جراحی لیپوماتیک جدیدترین و پیشرفته ترین روش های خلاصی از چربی های تجمع یافته و ناخواسته در نواحی مختلف بدن به خصوص شکم و پهلوها می باشد. به عبارتی دیگر لیپوماتیک نوعی جراحی زیبایی غیرتهاجمی است که هدف آن از بین بردن چربی اضافی و موضعی شکم، باسن، ران، باسن، بازوها یا گردن است. این روش مشابه روش لیپوساکشن می باشد، اما روند حذف چربی کاملاً متفاوت است. در لیپوساکشن سنتی، بافت چربی معمولاً با گرما آب می شود و سپس از زیر پوست تخلیه می شود. برای این منظور دیگر نمی توان از این چربی برای تزریق آن به سایر قسمت های بدن استفاده کرد. اما در جراحی لیپوماتیک اغلب جراحان پلاستیک و زیبایی از حرکت های نوسانی و فیزیکی کانولا و امواج فراصوت و لیزر برای تجزیه سلول های چربی استفاده می کنند. بنابراین، این چربی می تواند به عنوان یک روش درمانی با نام تزریق چربی به سایر قسمت های بدن با هدف بزرگ تر کردن سینه یا نواحی دیگر بدن باشد.

کاهش وزن با لیپوماتیک؛ آیا حقیقت دارد؟

آیا لیپوساکشن به کاهش وزن کمک می کند؟ این یکی از سوالات متداولی است که اکثر افراد دارای اضافه وزن از پزشک خود می پرسند. در پاسخ باید گفت، کاهش وزن با لیپوماتیک امکان پذیر است، اما هیچگاه نباید انتظار داشت 10 یا 20 کیلوگرم وزن با این روش کاهش پیدا کند. به عبارت دیگر، لیپوماتیک یک راه حل عملی برای افراد چاق نیست. بنابراین، لیپوماتیک روش مناسبی برای افرادی است که وزن ایده آل دارند اما می خواهند از چربی های اضافی در پهلوها، باسن و باسن خود خلاص شوند.

کاهش سایز با لیپوماتیک، نه کاهش وزن

معمولا روش لیپوماتیک راهی برای کاهش سایز است بنابراین روشی مناسبی برای کاهش وزن و چاقی نیست. امروزه لیپوماتیک به عنوان نوعی عمل کانتورینگ یا عمل پیکرتراشی بدن شناخته می شود و باعث زیبایی و جذابیت بدن شما می شود. به همین دلیل است که نباید به لیپوماتیک به عنوان یک روش برای کاهش وزن نگاه کرد. لیپوماتیک با از بین بردن چربی اضافی سایز فرد را به حداقل می رساند و تاثیری در کاهش وزن نخواهد داشت.

کاندید مناسب برای انجام جراحی لیپوماتیک

فراموش نکنید که کاهش وزن با انجام عمل لیپوماتیک غیرممکن است. بنابراین، برای اینکه کاندید مناسب لیپوماتیک باشید، باید تمام شرایط زیر را داشته باشید:

 • یک وزن ایده آل داشته باشید.
 • فشار خون بالا نداشته باشید.
 • سیگار نکشید.
 • دیابت نداشته باشید.
 • پوستی الاستیک داشته باشید.

موارد استفاده از روش جراحی لیپوماتیک

 • لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های شکم
 • لیپوماتیک برای از بین بردن غبغب
 • لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های شکم و پهلوها
 • لیپوماتیک ران
 • لیپوماتیک باسن
 • لیپوماتیک برای از بین بردن سلولیت

هدف از جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک نه تنها برای اهداف زیبایی بلکه به دلایل پزشکی نیز انجام می شود. البته از روش لیپوماتیک برای اهدف پزشکی نیز استفاده می شود که از آن با نام لیپکتومی یاد می شود

در این روش برخی از بیماری های مزمن مانند بیماری های خوش خیم بافت چربی، ژنیکوماستی، لنف ادم، کاهش شدید وزن پس از چاقی، سندرم لیپودیستروفی و ​ رادیودرمیت به راحتی قابل درمان هستند. فراموش نکنید، اینها بیماری هایی هستند که با تشخیص پزشک فقط با روش لیپوماتیک قابل درمان هستند که با رویکردهای دیگر می توان آنها را درمان کرد.

قبل از جراحی لیپوماتیک

توصیه می شود قبل از اقدام برای انجام هر کاری با پزشک خود مشورت کنید و در مورد وضعیت جسمی خود صحبت کنید تا جراح بتواند بهترین نوع جراحی را برای شما انتخاب کند. اگر کاندید مناسب عمل لیپوساکشن هستید، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • حداقل 2 هفته قبل از عمل مصرف کافئین را متوقف کنید.
 • زنان باید قبل از جراحی از مصرف قرص های جلوگیری از بارداری خودداری کنند.
 • قبل از عمل هیچ ویتامین یا مکمل گیاهی مصرف نکنید.
 • اگر کم خونی دارید، زیر نظر پزشک مکمل آهن مصرف کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و مصرف داروهای ضد التهاب حدود دو هفته قبل خودداری کنید.

نحوه عمل لیپوماتیک

در این مرحله، پزشک جراح مناطقی از بدن را که باید تحت عمل لیپوماتیک قرار گیرند، را مشخص می کنند. سپس، پزشک به مدت 1 تا 4 ساعت از بی حسی موضعی استفاده می کند تا فرد در حین عمل احساس درد نکند. پس از آن، تیم جراحی برش های کوچکی در شکم، اطراف ناف و پهلوها ایجاد می کند. از این برش ها، جراح لوله کانولا را به زیر پوست می فرستد. این لوله با حالت لرزش مداوم سلول های چربی زیر پوست را از بین می برد. چربی های جدا شده از بدن خارج می شود. در واقع، میله های فلزی با نام کانولا چربی ها را تخریب می کنند، نه با سوزاندن آنها. چربی های استخراج شده را می توان به سینه ها و باسن تزریق کرد و اندازه سینه ها را بزرگتر کرد و فرم بهتری به باسن داد.

بعد از عمل لیپوماتیک

 • برای جلوگیری از ابتلا به عفونت، بلافاصله آنتی بیوتیک مصرف کنید.
 • برای جلوگیری از تجمع ترشحات اضافی در زیر پوست، منطقه جراحی را به طور منظم و تحت نظر پزشک ماساژ دهید.
 • 3 تا 7 روز از اتجام فعالیت های سنگین خودداری کنید، اما هر روز کمی پیاده روی کنید.
 • حداقل 48 ساعت پس از عمل سیگار نکشید و مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 • برای کاهش خطر عفونت چند روز حمام نکنید.
 • از گن های مخصوص تجویز شده از سوی پزشک استفاده کنید.

نتایج عمل لیپوماتیک

شاید بخواهید بدانید که نتایج لیپوماتیک دائمی هستند یا خیر؟

مهم ترین نکته برای دستیابی به نتایج دائمی کنترل وزن است. نتایج لیپوماتیک معمولاً یک ماه پس از جراحی با کاهش تورم مشخص می شود. اما اگر در این مدت دوباره افزایش وزن پیدا کنید، جراحی بی فایده خواهد بود زیرا تجمع چربی را دوباره در ناحیه جراحی مشاهده خواهید کرد. بنابراین وزن خود را کنترل کنید.

آیا جراحی لیپوماتیک خطرناک است؟

همه افراد، از کودکان گرفته تا بزرگسالان، از جراحی می ترسند. صرف نظر از نوع جراحی و سخت یا آسان بودن، همه آنها نگران خطرات و عوارض جانبی آن هستند. به همین دلیل است بیماران همواره این سوال را جراح خود میپرسند آیا جراحی لیپوماتیک خطرناک است؟

در پاسخ، باید گفت که هر عمل جراحی اگر تحت نظارت یک تیم جراحی حرفه ای و ماهر انجام نشود، ممکن است عوارض جانبی زیادی را داشته باشد.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی عمل لیپوماتیک

 • وجود التهاب تا شش ماه
 • کبودی شدید برای چندین هفته
 • بی نظمی کانتور
 • آمبولی ریوی
 • عفونت ها
 • ترومبوفلبیت
 • بی حسی

اگر قبل از انجام عمل جراحی بتوانید اطلاعات لازم را در مورد عمل لیپوماتیک کسب نمایید و با یک پزشک جراح مشورت کنید، هیچ یک از عوارض فوق را تجربه نخواهید کرد. اما به طور کلی، جراحی لیپوماتیک یکی از جراحی های کم خطر با عوارض جانبی نادر است.

هزینه عمل لیپوماتیک

یکی دیگر از سوالاتی که اغلب بیماران معمولاً از آن می پرسند این است که هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

متأسفانه امروزه هزینه جراحی زیبایی بسیار افزایش پیدا کرده است. هزینه جراحی لیپوماتیک بسته به نوع روش جراحی متفاوت است. این قیمت ها می توانند در هر منطقه درمانی، بدون احتساب هزینه بیهوشی در کشورهای مختلف و کلینیک ها متفاوت باشند. علاوه بر نوع عمل، عوامل زیادی در هزینه لیپوماتیک نقش دارند، مانند هزینه های جراحی و بیمارستان.

ساده ترین راه برای یافتن جراحی لیپوماتیک مقرون به صرفه چیست؟ توصیه می شود ابتدا در مورد کلینیک ها و جراحان مختلف تحقیق کنید و سپس قیمت ها را با قیمت های ارائه شده توسط پزشکان دیگر مقایسه کنید.

 

https://goldsurgery.com/weight-loss-with-lipomatic-is-it-possible-or-not/

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس دکتر فرخ کامران خواجوی

دکتر فرخ کامران خواجوی، متولد سال 1353 تهران، دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی و بورد تخصصی جراحی عمومی می باشند.

ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و همچنین انجمن بین المللی جراحی پلاستی ( ISAPS ) می باشد.

دکتر خواجوی پس از طی دوران پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1387 با کسب رتبه سوم در امتحان جامع کشوری، بورد جراحی عمومی دریافت نمودند.

در سال 1388 دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را در دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی حضرت فاطمه (س) تهران آغاز نموده و در سال 1391 با کسب رتبه هفتم در امتحان جامع بورد فوق تخصصی مدرک بورد فوق تخصصی خود را در جراحی پلاستیک اخذ کردند. دکتر خواجوی در این مدت بیش از 3000 عمل متنوع و پیچیده را انجام داده اند.

همچنین ایشان در حال حاضر تنها در بخش خصوصی به صورت فوق تخصصی دراعمال جراحی صورت مانند رینوپلاستی اولیه و ثانویه و ترمیمی، لیفت صورت، لیفت آندوسکوپی صورت، پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی (پلک)، لیفت و ساکشن گردن، تزریق چربی و فیلرهای صورت و کلیه اعمال پیکر تراشی مانند لیپوماتیک، ساکشن، ابدومینوپلاستی (زیبایی شکم)، ماموپلاستی (زیبایی و لیفت پستان) پروتز و یا تزریق چربی پستان، پروتز و تزریق چربی باسن، بازسازی پستان پس از جراحی کانسر، و تزریق چربی در نواحی مختلف بدن و دیگر اعمال جوان سازی صورت و لیزر تراپی مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

Call Now Buttonتماس با دکتر خواجوی