دکتر فرخ کامران خواجوی » لاغری با پیکرتراشی » جراحی لیفت بازو، بهترین روش درمان افتادگی یا شلی بازو
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی لیفت بازو، بهترین روش درمان افتادگی یا شلی بازو

آیا از ظاهر بازوهای خود ناامید شده اید؟ آیا اخیراً وزن کم کرده واز  فرم بدن خود راضی هستید، اما به دلیل این کاهش وزن، پوست بازوی شما دچار افتادگی شده است؟ جراحی لیفت بازو می تواند به شما کمک کند تا حجم بازوهای را کاهش داده و از افتادگی پوست یا چربی های اضافی پوست جلوگیری کنید. در طی جلسه مشاوره که با پزشک جراحی پلاستیک و زیبایی خود قبل از جراحی دارید می توانید تمامی سوالات خود را در رابطه با این جراحی و مراقبت های لازم پس از جراحی را بپرسید.

لیفت بازو چیست؟

لیفت بازو یا براکیوپلاستی، یک روش جراحی برای تغییر شکل بازوها است. طی جراحی لیفت بازو قسمت تحتانی بازو از ناحیه تحتانی بازو تا آرنج تغییر شکل می‌یابد.

تغییرات در وزن، افزایش سن، حتی ژنتیک همگی می‌توانند بر روی ظاهر بازوها تأثیر بگذارند، سبب افتادگی بخش تحتانی بازو شود و موجب به وجود آمدن ظاهری آویزان و شل در بازو ها شود. ورزش ممکن است سبب سفتی و بهبود تون عضلات بازو شود، اما تاثیری در پوستی که حالت الاستیسیته خود را به دلیل تحلیل رفتن بافت زیرین خود و  بافت چربی، از دست داده ندارد.

در صورتی که بخش تحتانی بازوی شما آویزان است ویا به علت چربی و پوست اضافه شل و افتاده به نظر می‌رسد، بالا کشیدن بازو ممکن است برایتان مناسب باشد.

 

هدف از انجام جراحی لیفت بازو چیست؟

لیفت بازو برای نیل به اهداف زیر انجام می‌شود:

 • چربی ناخواسته بازو را کاهش پیدا می کند.
 • پوست های اضافی و شل شده از بین می رود.
 • بافت بازوها سفت تر می شود.
 • پوست و چربی اضافه بین بخش تحتانی بازو و آرنج کاهش پیدا می کند.
 • به منظور ایجاد پوست و ظاهری صاف و بی اشکال، بازو تغییر شکل پیدا می کند.
 • و در نتیجه ایجاد ظاهری متناسب از اهداف بسیار مهم جراحی لیفت بازو می باشد.

نکته مهم: اسکار جراحی در ناحیه داخلی بازو بر جای می‌ماند.

البته اگر به دنبال اصلاح شکل نامتقارن بازوها هستید، لیفت بازو ممکن است بهترین انتخاب نباشد.

نتایجی که پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) می توان انتظار داشت؟

لیفت بازو یک عمل جراحی است که با ایجاد برش هایی در بازو آغاز می شود. محل برش ها برای هر فرد و اهداف جراحی وی متفاوت خواهد بود. چربی و پوست اضافی از قسمت زیر بغل بازوها برداشته می شود و از پوست برای اصلاح مجدد فرم بازو استفاده می شود. اندکی پس از عمل می توان نتایج لیفت بازوی خود را مشاهده کنید. با این حال، بعد از جراحی، ممکن است کمی کبودی یا تورم را تجربه کنید.

البته نتایج برای هر فرد متفاوت خواهد بود، اما این نتایج دائمی هستند. با این حال، تلاش برای ادامه دادن و داشتن یک سبک زندگی سالم برای برای حفظ نتایج بسیار اهمیت دارد زیرا پوست به طور طبیعی با گذشت زمان استحکام خود را از دست می دهد.

 

جراحی لیفت بازو، بهترین روش درمان افتادگی یا شلی بازو

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام جراحی لیفت بازو می باشند؟

بیشتر افرادی که از ظاهر پوست شل و آویزان یا چربی تجمع یافته بر روی بازوهای خود ناراضی هستند، می توانند از این روش بهره مند شوند. به یاد داشته باشید لیفت بازو به معنای کاهش وزن نمی باشد، بلکه بیشتر برای ایجاد زیبایی و تغییر شکل مناطق تجمع یافته از چربی است. قبل از جراحی معمولا جراح پلاستیک و زیبایی پس از معاینات، شرح حال و وضعیت جسمی شما را بررسی می کند و در نهایت این جراح است که می گوید آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی براکیوپلاستی می باشید یا خیر؟

اما به طور کلی، افراد زیر کاندید عمل لیفت بازو می باشند:

 • بزرگسالانی که پوست بازو در آنان به میزان قابل توجهی شل شده است.
 • بزرگسالان با هر سنی در صورتی که وزن در آنان تقریبا ثابت بوده و دچار چاقی مفرط نباشند.
 • افراد سالمی که بیماری زمینه‌ای که موجب تاخیر در بهبود زخم و یا افزایش خطر جراحی شود، نداشته باشند.
 • افراد با دیدگاه مثبت و انتظارات منطقی

حین جراحی لیفت بازو چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

مرحله اول: فرآیند بیهوشی

به منظور ارتقا راحتی بیمار حین جراحی داروهایی تجویز می‌شود، انتخاب‌ها شامل آرام‌ بخشی داخل وریدی و بیهوشی عمومی می‌باشد. پزشک شما بهترین انتخاب را برایتان توصیه می‌کند.

مرحله دوم: الگوی برش

اندازه و الگوی برش جراحی بستگی به میزان پوستی که باید برداشته شود و قضاوت جراح پلاستیک شما دارد.

به طور کلی محل برش جراحی بر حسب ترجیح جراح پلاستیک، در ناحیه داخلی و یا در پشت بازو می‌باشد و ممکن است از زیر بغل آغاز شده و تا بالای آرنج ادامه یابد. در طورتی که نیاز به برداشتن چربی باشد، این کار از طریق برداشتن چربی حین جراحی لیپوساکشن انجام می‌شود.

 • برش اصلی

 

 

بر حسب شرایط خاص، برش جراحی ممکن است محدودتر باشد. سپس بافت پشتیبان زیرین محکم شده و دوباره شکل داده می‌ شود. در نهایت، پوست بر روی بازوی شکل گرفته صاف می‌شود.

 • برش محدود

 

 

مرحله سوم: بستن برش جراحی

برش جراحی به وسیله نخ بخیه قابل جذب بسته می‌شود، و یا بخیه‌ها طی 1 تا 2 هفته پس از جراحی برداشته می‌شود.

مرحله چهارم: نتیجه جراحی بازو

بازوی صاف ‌تر و محکم ‌تر تقریبا بلافاصله پس از جراحی قابل رویت است، اگرچه در ناحیه جراحی شده تورم و کبودی وجود دارد. بازوی به تازگی شکل گرفته شما از نظر ظاهری و احساسی که دارید به شدت بهبود یافته است.

بهبودی پس از لیفت بازو

پس از جراحی روی زخم پانسمان شده و به منظور کاهش میزان تورم ممکن است بازو با یک باند کشی و یا پانسمان فشاری بسته شود. ممکن است یک لوله باریک(دِرَن) به طور موقت زیر پوست گذاشته شده تا خون و مایعات اضافی از طریق آن خارج شود.

هزینه جراحی لیفت بازو

مانند همه جراحی های زیبایی، هزینه جراحی لیفت بازو نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه این جراحی با توجه به محدوده قرار گیری مطب پزشک، هزینه های جراح، هزینه های بیهوشی و هزینه های اتاق عمل می شود متفاوت است. طی جراحی براکیوپلاستی ممکن است نیاز باشد تا عمل لیپوساکشن نیز انجام شود. به همین دلیل مدت زمان جراحی طولانی تر خواهد در نتیجه ممکن است هزینه این عمل افزایش پیدا کند.

نتیجه عمل همیشگی است

نتیجه جراحی لیفت بازو تا زمانی که تغییرات شدید در وزن رخ ندهد و تناسب کلی بدن برهم نخورد، ماندگار است. با افزایش سن طبیعی است که  مقداری از استحکام کاسته شود، اما بهبودی تقریبا همیشگی است.

 

به منظور دریافت نوبت از دکتر فرخ کامران خواجوی فوق تخصص جراحی پلاستیک در گرگان می توانید از طریق روش های زیر اقدام فرمایید:
شماره 32326391-017 و پیج اینستاگرام

 

کلام آخر

جراحی براکیوپلاستی نوعی روش جراحی زیبایی می باشد که به از بین بردن چربی های اضافی جمع شده در بازو کمک بسیاری می کند. در صورتی که نیاز به انجام این جراحی دارید، برای اطمینان از اینکه جراح دارای تجربه و مهارت کافی را دارد و از استانداردهای دقیق آموزشی و اخلاقی برخوردار است، فقط باید جراحان پلاستیک دارای گواهینامه انجمن جراحی پلاستیک برای انجام جراحی براکیوپلاستی انتخاب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه با کمترین میزان عارضه را دریافت نمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
عکس دکتر فرخ کامران خواجوی

دکتر فرخ کامران خواجوی، متولد سال 1353 تهران، دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی و بورد تخصصی جراحی عمومی می باشند.

ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و همچنین انجمن بین المللی جراحی پلاستی ( ISAPS ) می باشد.

دکتر خواجوی پس از طی دوران پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1387 با کسب رتبه سوم در امتحان جامع کشوری، بورد جراحی عمومی دریافت نمودند.

در سال 1388 دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را در دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی حضرت فاطمه (س) تهران آغاز نموده و در سال 1391 با کسب رتبه هفتم در امتحان جامع بورد فوق تخصصی مدرک بورد فوق تخصصی خود را در جراحی پلاستیک اخذ کردند. دکتر خواجوی در این مدت بیش از 3000 عمل متنوع و پیچیده را انجام داده اند.

همچنین ایشان در حال حاضر تنها در بخش خصوصی به صورت فوق تخصصی دراعمال جراحی صورت مانند رینوپلاستی اولیه و ثانویه و ترمیمی، لیفت صورت، لیفت آندوسکوپی صورت، پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی (پلک)، لیفت و ساکشن گردن، تزریق چربی و فیلرهای صورت و کلیه اعمال پیکر تراشی مانند لیپوماتیک، ساکشن، ابدومینوپلاستی (زیبایی شکم)، ماموپلاستی (زیبایی و لیفت پستان) پروتز و یا تزریق چربی پستان، پروتز و تزریق چربی باسن، بازسازی پستان پس از جراحی کانسر، و تزریق چربی در نواحی مختلف بدن و دیگر اعمال جوان سازی صورت و لیزر تراپی مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 5 =

Call Now Buttonتماس با دکتر خواجوی