مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لیپوساکشن باسن و ران

همان طور که می دانید با افزایش وزن، چربی در برخی نقاط بدن مانند باسن، ران، شکم، پهلو و بازو بیشتر تجمع می‌یابد. گاهی اوقات نیز ممکن است فرد دچار اضافه وزن زیادی نباشد، اما میزان چربی‌های موجود در ناحیه باسن و ران منجر به نارضایتی فرد از ظاهر خود باشد. از بین بردن تجمع چربی در این نواحی بسیار سخت و مشکل است و گاهی حتی با ورزش‌ها و تمرینات سخت نیز از بین بردن چربی‌های این ناحیه امکان پذیر نمی‌باشد. در این موارد درمان‌هایی مانند لیپوساکشن می‌تواند جزء راهکارهای مفید باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی لیپوساکشن باسن و ران بپردازیم، لذا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

هدف از لیپوساکشن باسن و ران چیست؟

تجمع چربی در ناحیه باسن و ران به خصوص در خانم هایی که رژیم غذایی مناسبی نداشته و به صورت مستمر ورزش نمی‌کنند می‌تواند منجر به عدم اعتماد به نفس شود. به طورکلی، لیپوساکشن یک جراحی زیبایی برای از بین بردن چربی‌های موضعی است که شایع ترین آن کوچک کردن شکم و پهلو با لیپوساکشن است. چربی‌هایی که با رعایت رژیم غذایی و تمرینات ورزشی از بین نمی‌روند با روش لیپوساکشن به راحتی برطرف می‌شوند. در نتیجه بعد از لیپوساکشن باسن و ران می‌توانید به پایین تنه‌ای ظریف و زیبا دست پیدا نمائید، لباس‌های دلخواه خود را بپوشید و از اعتماد به نفس حاصل از زیبایی و تناسب اندام خود لذت ببرید.

برداشتن چربی باسن و ران

کاندید مناسب لیپوساکشن ران و باسن

اگرچه این روش کاملا ایمن و بدون عوارض جانبی است، اما برای همه افراد مناسب نخواهد بود. تشخیص روش مناسب لاغری به عهده پزشک و جراح پلاستیک است، با این حال اگر قصد عمل لیپوساکشن را دارید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • افرادی که از سلامت جسمانی مناسب برخوردارند و بیماری‌های مزمن ندارند.
  • افرادی که با رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی نتوانسته‌اند چربی‌های موضعی قسمت ران و باسن را حذف نمایند.
  • افرادی که از سلامت روحی مناسب جهت پذیرش نتایج معقول جراحی لیپوساکشن باسن و ران برخوردار هستند.

اقدامات پیش از لیپوساکشن باسن و ران

به تمام بیماران توصیه می‌شود از چند ماه پیش از لیپوساکشن با رژیم غذایی سالم و ورزش منظم سعی کنند تا وزن خود راکاهش دهند. در این صورت نتایج حاصل از لیپوساکشن بسیار بهبود می‌یابد و چربی‌های سرسخت که با سایر روش‌ها از بین نرفته‌اند را می‌توان با روش لیپوساکشن از بین برد. همچنین، توصیه می شود سیگار را ترک کنید. نیکوتین موجود در سیگار می‌تواند عوارض منفی در دوران نقاهت و بهبود زخم‌ها داشته باشد، بنابراین بهتر است از 4 هفته پیش از لیپوساکشن تا 4 هفته پس از آن سیگار را ترک نمائید.

مراحل انجام لیپوساکشن باسن و ران

بیشتر افراد در قسمت داخلی و خارجی ران دارای چربی‌های اضافه هستند، اما برخی دیگر در لبه‌های خارجی ران چربی دارند. چربی در هر قسمتی از باسن و ران که باشد جراح پیش از عمل با توجه به خواسته‌ بیمار مناطقی که باید چربی آنها حذف شود را با ماژیک جراحی علامت گذاری می‌نماید.

سپس با ایجاد برشهای کوچک در سطح باسن و ران، از طریق پوست کانولهای باریک و ظریفی را از برش‌ها به سمت چربی‌های زیر پوست هدایت می‌نماید، با ساکشن کردن چربی‌های و خروج چربی‌های اضافه از مناطق مختلف باسن و ران در انتهای جلسه‌ جراحی می‌توان به ران و باسن خوش فرم دست یافت.

این جراحی با بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی قابل انجام است. زمان جراحی با توجه به وسعت ناحیه تحت جراحی ممکن است بین 1 تا 2 ساعت طول بکشد. همچنین، بیمار چند ساعت پس از به هوش آمدن می‌تواند به کمک یک همراه به منزل بازگردد.

با لیپوساکشن، چه میزان چربی از ناحیه باسن و ران خارج می شود؟

با اینکه لیپوساکشن روشی جهت از بین بردن چربی‌های اضافه در ناحیه باسن و ران می‌باشد اما باید توجه داشته باشید که روشی جهت لاغری نمی‌باشد و میزان چربي‌هایی که در هر جلسه می‌توان از بدن خارج نمود حدود 5 کیلوگرم می‌باشد و برداشتن چربی های بیشتر منجر به بروز عوارض ناخواسته‌ای پس از لیپوساکشن مي‌شود.

مراقبتهای پس از لیپوساکشن باسن و ران

پس از اتمام جراحی ممکن است مقداری درد داشته باشید که با مسکن‌های معمولی به سرعت برطرف خواهد شد. تورم و کبودی در محل برش‌ها کاملاً طبیعی بوده و ظرف چند روز بهبود می‌یابند. دوره‌ نقاهت در افراد مختلف و با توجه به میزان چربی استخراج شده متفاوت است و رعایت نکات زیر پس از این عمل ضروری است:

  • در چند روز اول ایستادن به مدت طولانی و راه رفتن ممکن است دشوار باشد اما خوشبختانه نشستن راحت است و می‌توانید در حالت نشسته یا خوابیده استراحت نمائید.
  • طی 1 الی 2 هفته‌ اول از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری نمائید.
  • ممکن است لازم باشد تا چند هفته از شلوارهای کشی مخصوص جهت فرم دهی مناسب به ناحیه باسن و ران استفاده کنید.
  • پس از 3 الی 4 هفته می‌توانید فعالیت‌های ورزشی خود را از سر بگیرید.
  • پس از 1 الی 2 ماه تورم‌ها از بین می‌روند و می‌توانید نتایج جراحی را به صورت کامل مشاهده نمائید.

توصیه پایانی

تجمع چربی در برخی نقاط بدن مانند شکم، ران و باسن بیشتر از سایر نواحی بدن است، بنابراین برطرف کردن آن ها دشوارتر خواهد بود. اگر با رژیم های غذایی مختلف و ورزش های منظم موفق به کاهش چربی در این نواحی نشوید، لیپوساکشن روش مناسبی خواهد بود. به یاد داشته باشید که لیپوساکشن روشی جهت لاغری نیست و در صورتی که رژیم غذایی خود را به درستی رعایت نکنید و تمرینات ورزشی را به صورت مستمر انجام ندهید ممکن است پس از مدتی دورباره چربی‌های اضافه در ناحیه باسن و ران تجمع پیدا نماید.

در پایان توصیه می شود برای هر نوع عمل پیکره تراشی، لاغری و کاهش چربی در نقاط بدن با دکتر فرج کامران خواجوی، بهترین جراح پلاستیک مشورت نمایید. شایان ذکر است هرچه مهارت جراح پلاستیک بالاتر و تجربه بیشتری داشته باشد، امکان بازگشت چربی و همچنین عوارض بعد از عمل کاهش یافته و نتیجه مطلوب حاصل می شود.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شانزده =