مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

پروتز گونه

بزرگ کردن گونه با استفاده از ایمپلنت گونه گزینه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند از لاغر شدن صورت که ناشی از کهولت سن و یا عوامل دیگر است پیشگیری کند. پروتز چانه همچنین به افزایش زیبایی صورت شما کمک می کند. اگر سیگار نمی کشید، به اندازه ای سن دارید که جمجمه شما دیگر رشد نمی کند و از سلامت کافی برخوردار هستید شما کاندید مناسبی برای این جراحی زیبایی هستید.


سه نوع کلی کاشت گونه وجود دارد: مالار، ساب مالار و ترکیبی مالار/ساب مالار. ایمپلنت های مالار به طور مستقیم روی استخوان گونه قرار می گیرند و برآمدگی آنها را افزایش می دهند. ایمپلنت های ساب مالار در وسط صورت، درست زیر استخوان گونه قرار می گیرند تا به صورت فرورفته یا لاغر، پری اضافه کنند. ایمپلنت‌های ترکیبی مالار/زیر مالار، استخوان‌های گونه و میانی صورت را تقویت می‌کنند.


روش کاشت گونه


در طی عمل کاشت گونه، برای هر گونه، یک برش کوچک در داخل دهان، نزدیک خط لثه یا داخل پلک پایین ایجاد می‌شود. از طریق این برش است که ایمپلنت وارد می شود. قبل از قرار دادن ایمپلنت یک فضایی ایجاد می شود که ایمپلنت داخل آن قرار می گیرد محل برش با بخیه بسته می شود. بزرگ کردن با کاشت گونه با استفاده از بی حسی موضعی و آرامبخش در مطب جراح یا مرکز جراحی سرپایی انجام می شود و معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد.


ریکاوری و نتایج کاشت گونه


پس از کاشت گونه، درد، تورم و بی حسی در محل برش و در گونه ها وجود دارد. آنها با داروهای مسکن بدون نسخه کنترل می شوند. بالا نگه داشتن سر برای به حداقل رساندن تورم توصیه می شود. بیماران معمولاً در عرض یک هفته می توانند به سر کار باز‌گردند و معمولاً برای بهبودی کامل به ۶ هفته نیاز است. نتایج جراحی کاشت گونه بلافاصله آشکار می شود. ایمپلنت ها نتایج طولانی مدتی را از یک روش واحد ارائه می دهند، برخلاف فیلرهای صورت، که برای حفظ نتایج باید به طور مداوم تکرار شوند. هیچ جای زخم قابل مشاهده ای از برش های قرار داده شده در دهان وجود ندارد.

فواید پروتز گونه


• نتیجه طبیعی؛ بزرگ کردن گونه
• بدون اسکار
• تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
• استفاده از این روش هیچ عارضه ای ندارد و ماندگاری بیشتری دارد.
• تزریق چربی روشی کم هزینه تر و ماندگارتر است.


کاندید خوب پروتز گونه


کاندیدهای خوب برای انواع ژل و پرکننده کسانی هستند که به دنبال همان نتیجه ای هستند که ممکن است با تزریق چربی به دست بیاورند اما روش کمتر تهاجمی را ترجیح می دهند. همچنین باید از احتمال ماندگاری کوتاهتر نسبت به سایر گزینه ها آگاه باشید. این روش برای بیمارانی که باردار هستند، در دوران شیردهی و یا مبتلا به عفونت سینوسی توصیه نمی شود.
بهترین نوع ژل پایه هیالورونیک اسید دارد اما ژل با پایه اسید هیالورونیک هزینه بالایی دارد و ماندگاری آن 8 ماه تا 2 سال است. افرادی که می خواهند ژل تزریق کنند باید ژل هایی مورد تایید وزارت بهداشت داشته باشند. تزریق ژل گونه برای ترمیم و اصلاح معمولاً هر 12-18 ماه یکبار تکرار می شود. برخی از بیماران به موقع برای درمان اقدام می کنند و در هر ویزیت مقدار کمی ژل تزریق می کنند تا از کاهش نتایج اولیه جلوگیری کنند.

انواع پروتز گونه


جراحی کاشت گونه 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. اگر این روش را انتخاب کنید، دیگر نگران جای زخم نیستید. ایمپلنت به سه روش انجام می شود:
گونه: این پروتزها برآمدگی های بیشتری ایجاد می کنند و مستقیماً در استخوان گونه قرار می گیرند. در این روش جراحی طبی، ناحیه استخوان گونه بیمار برجسته شده و پرتر به نظر می رسد.
انواع فرعی: این پروتزها باعث ایجاد گونه های پرتر و رفع افتادگی یا نازک شدن گونه ها می شود. در این روش پروتز گونه طوری طراحی می شود که حداکثر برجستگی را در قسمت های فرورفته گونه نزدیک بینی و زیر چشم ایجاد کند.
ترکیبی: پروتز ترکیبی وضعیت استخوان های گونه ها را بهبود می بخشد. در این روش با کاشت پروتزهای جانبی و پروتزهای زیر گونه، تمام قسمت میانی صورت برجسته می شود.
در این جراحی از بیهوشی عمومی یا تزریق بی حس کننده موضعی برای بیهوشی ناحیه تحت درمان استفاده می شود. یک برش کوچک در دهان درست در جایی که قرار است پروتز قرار گیرد ایجاد می شود. ماهیچه ها و بافت نرم گونه به کناری کشیده می شوند تا پروتز مستقیماً روی استخوان قرار گیرد. برای این عمل می توان از بخیه های جذبی دهان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل لب


خطرات پروتز گونه


پروتز گونه نیز مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد که مهم ترین آنها شامل موارد زیر می شود:
• عدم تقارن
• از دست دادن حس
• عفونت ایمپلنت
• جابجایی ایمپلنت
علاوه بر این، مانند پروتز سینه، کپسول های اسکار می توانند در اطراف ایمپلنت گونه ایجاد شوند.

کلام آخر

ایمپلنت های گونه که گاهی به آن پروتز گونه نیز می گویند، برای تقویت استخوان گونه یا پرتر کردن گونه ها قرار داده می شود. مانند سایر روش های جراحی پلاستیک، بزرگ کردن گونه می تواند صورت شما را جوان تر نشان دهد یا ویژگی های صورت شما را متعادل کند و به شما احساس جذابیت بیشتری بدهد.


برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 12 =