دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی سینه » همه چیز در مورد تزریق چربی به دست
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

همه چیز در مورد تزریق چربی به دست

مدتهاست تزریق چربی برای جراحی زیبایی سینه، صورت و سایر اعضای بدن مورد استفاده قرار می گیرد. در طول تاریخ، انسان ها همیشه مجذوب زیبایی دست ها بوده اند. دست ها عنصری کلیدی برای مشخص کردن موقعیت ممتاز انسان و همچنین ابزاری فوری برای بیان خلاقیت و احساسات انسان در نظر گرفته شده است. در هنر، حرکات دست به عنوان یک زبان واقعی و معنی دار تلقی می شود که در طول قرن ها، هرچند با تغییرات قابل توجه، در نظر گرفته می شود.

تزریق چربی

در علم پزشکی نوین، تزریق چربی روشی است که سال ها در جراحی های زیبایی و ترمیمی مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج خوبی به همراه داشته است.  بسیاری از بیماران، علاقه مند به بهبود ظاهر زیبایی دست های خود هستند. با استفاده از تزریق چربی می‌توانیم ظاهر بهتر و زیباتری در آناتومی دست ایجاد کنیم و پوست دست را پس از تزریق چربی جوان تر کنیم. جنبه‌ های زیبایی شناختی دست سالمندان عبارتست از بدتر شدن کیفیت پوست همراه با تغییر رنگدانه‌های پوستی، افتادگی و شل شدن پوست، سیاهرگ‌ها و تاندون‌های قابل مشاهده در پشت دست و عدم وجود بافت چربی زیر جلدی، که همه این عوامل ظاهر دست را نامطلوب جلوه می کند. از تزریق چربی می توان برای ایجاد دو اثر استفاده کرد: پر کردن و جوان کردن دست ها. با استفاده از چربی، می توان پشت دست را پر و جوان کرد.

بیشتر بخوانید: بلفاروپلاستی

این نوع چربی ها امکان پوشاندن وریدها و تاندون های قابل مشاهده را فراهم می کند و در نتیجه دستی با خطوط یکنواخت مانند یک جوان ایجاد می شود.

علاوه بر این، مقدار زیاد سلول های چربی اضافه شده، تأثیر مفیدی بر بافت های عمقی و سطحی پوست دارد و در نتیجه دست را جوان می کند.

 انتقال بافت چربی به طور کلی برای درمان مشکلات زیبایی و تغییر شکل دست انجام می شود. اکثر بیماران فقط برای مشکلات زیبایی تحت درمان قرار می گیرند.

جوانسازی دست

روش ها تزریق چربی به دست

 بافت چربی از پهلوها، ناحیه اطراف ناف یا قسمت داخلی ران یا زانو به دست می آید.  هیچ دستگاه سانتریفیوژی برای جلوگیری از آسیب چربی استفاده نمی شود.  پس از تخلیه، چربی با استفاده از کانولا از مچ و نه از انگشتان به پشت دست تزریق می شود.  چربی به آرامی در قسمت بالایی پشت دست تزریق می شود، تا از سوراخ شدن عروق جلوگیری به عمل آید. بین ژانویه 2003 و ژانویه 2016، یک مطالعه گذشته نگر بر روی تمام بیمارانی که تحت تزریق چربی در پشت دست قرار گرفتند، انجام شد.  در تجزیه و تحلیل این مشاهدات عواملی مانند سن، جنس، زمان عمل، نوع عمل و عوارض در نظر گرفته شد.

بیشتر بخوانید: هایفوتراپی صورت

 تکنیک جراحی

ابتدا باید ناحیه پشت دست که بافت چربی در آن تزریق می شود مشخص شود.  پهلوها، ناحیه اطراف ناف یا صورت داخلی ران یا زانو معمولاً به عنوان مناطق اهدا کننده برای استخراج بافت چربی انتخاب می شوند.  پیوند چربی به دست یک روش نسبتاً ساده است.  معمولاً فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد و به صورت سرپایی انجام می شود.  ترکیبی از ناروپین (10 میلی‌لیتر)، آدرنالین و کلرید سدیم به عنوان محلول بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.  برای بیهوشی، 5 میلی لیتر از محلول بیهوشی به پشت دست و 50 میلی لیتر در ناحیه ای که بافت چربی از آنجا استخراج می شود، تزریق می شود. 

قبل از شروع استخراج و برداشتن چربی، مهم است که حداقل 20 دقیقه صبر کنید.

استخراج چربی تنها به 5 دقیقه، زمان نیاز دارد و با استفاده از یک کانول (با قطر سه میلی متر) انجام می شود.

حداقل 30 سانتی متر مکعب از بافت چربی جمع آوری می شود.  سپس چربی به مدت 10 دقیقه تخلیه می شود.

موادی مانند خون، سرم و روغن حذف می شوند و به این ترتیب چربی آماده تزریق می شود.  در نهایت، 10 تا 30 سانتی متر مکعب چربی به پشت دست تزریق می شود.

پس از تزریق چربی، بهتر است بصورت منظم چند مرتبه جهت بررسی و معاینه به پزشک خود مراجعه کنید.

تزریق چربی به دست

 این مطالعه بیش از یک دهه تجربه عملی را در استفاده از پیوندهای چربی در دست ها نشان می دهد.  تزریق چربی موثر است، زیرا نتایج طولانی مدت آن بررسی شده است‌. روش پیشنهادی برای 65 بیمار اعمال شد.  مقدار چربی تزریق شده بین 10 تا 30 سانتی متر مکعب بود.  هیچ واکنش آلرژیک مشاهده نشد.  پیشرفت هر بیمار حداقل به مدت 12 ماه پیگیری شد.  در طی این مدت، تغییرات کانتور و اثرات روش های مختلف روی پوست مورد بررسی قرار گرفت.  56 بیمار (84%) از نتایج خود در طول دوره مشاهده راضی بودند، 7 بیمار (12%) تا حدودی راضی بودند و برای رسیدن به رضایت کامل به یک روش تزریق چربی دیگر نیاز داشتند و 2 بیمار (4%) از نتایج خود کاملا ناراضی بودند. در سه مورد، تورم موقت دست ها به طور طبیعی برطرف شد.  هیچ عارضه طولانی مدتی مشاهده نشد.

منبع

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5610212/#:~:text=Fat%20grafting%20can%20be%20used,contours%2C%20like%20a%20young%20hand.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پنج =