دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی صورت » بهترین و جدیدترین روش بالا کشیدن ابروها
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

بهترین و جدیدترین روش بالا کشیدن ابروها

آیا نگران افزایش خطوط و چین ها در ناحیه ابرو خود می باشید؟

آیا می خواهید پوست بدون چین و چروک و جوان تر داشته باشید؟

چشم ها و ابروها نقش به سزایی در زیبایی صورت دارند به دلیل تکرار حرکات صورت، با گذشت زمان به دلیل کاهش قابلیت ارتجاعی پوست خطوط عمیق و نیمه عمیق در پوست ایجاد می شود.

لیفت ابرو یا لیفت پیشانی با اصلاح و قرارگیری مجدد عضلات و بافت های صورت در جای خود، افتادگی پوست را از بین می برد. این روش باعث از بین رفتن خطوط عمیق و افتادگی ابرو می شود تا ظاهری شاداب و جوان در صورت ایجاد شود.

مزایای جراحی لیفت ابرو و پیشانی 

این روش در نیمه بالایی صورت متمرکز است. علائم پیری قابل مشاهده در قسمت میانی و پایین صورت ممکن است به اقدامات اضافی مانند لیفت کامل صورت نیاز داشته باشد. در هنگام مشاوره در مطب با پزشک پوست خود، می توانید در مورد تمام گزینه های درمانی با پزشک خود صحبت کنید. لیفت ابرو با سفت کردن و بالا بردن بافت های نرم پیشانی، تاثیرات نیروی جاذبه و گذر زمان را برطرف می کند. این ترمیم، کانتور جوان تری را به پوست پیشانی، پلک های فوقانی و ابروها ارائه می دهد. در واقع عمل لیفت ابرو به افراد کمک می کند تا ظاهر آنها عصبانی، نگران یا خسته به نظر نرسد.

به طور کلی اگر خطوط ناشی از افزایش سن شما را آزار می‌دهد، لیفت ابرو و پیشانی می‌تواند برای شما مناسب باشد. روش لیفت ابرو می تواند به مردان و زنان در دستیابی به اهداف زیبایی متعدد کمک کند، از جمله این اهداف شامل:

 • بالا کشیدن ابرو به منظور دستیابی به ظاهری جوانتر و آگاهتر
 • به حداقل رساندن خطوط پیشانی
 • بهبود خط اخم
 • اصلاح افتادگی ابرو

اعمال جوان‌سازی که معمولا با لیفت ابرو همراه می‌شوند، شامل:

 • جراحی پلک به منظور جوان‌سازی چشم
 • لیفت صورت به منظور اصلاح تغییرات سن در بخش میانی و تحتانی صورت و گردن
 • تکنیک‌های شاداب‌سازی پوست
 • کاهش خطوط افقی که می توانند در پیشانی و بین چشم ایجاد شوند.
 • بهبود خطوط اخم بین ابروها
 • رفع افتادگی پوست پلک
 • بالا بردن ابروها به حالت هوشیاری بیشتر
 • ایجاد ظاهری شاداب و جوان در قسمت فوقانی صورت

 

لیفت ابرو و پیشانی یک روش جراحی زیبایی صورت می باشد که اغلب با هدف بالا بردن بافت های پیشانی و ابروها انجام می شود. با انجام این روش چهره فرد شاداب تر و جوانتر به نظر برسد. 

کاندیدای مناسب جراحی لیفت ابرو

بهترین کاندیدا برای انجام جراحی لیفت ابرو شامل کسانی است که:

 • ابروهای آنها آویزان یا پایین است (این ممکن است باعث خستگی، ناراحتی یا ناراحتی بیمار شود).
 • شیارهای افقی عمیق در سراسر پیشانی دارند.
 • خطوط اخم عمیق بین ابرو یا در بالای قسمت بینی دارند.
 • پوست یا بافت بیش از حد که روی چشم آنها آویزان است.
 • خطوط اخم عمیق بین چشم ها دارند.
 • خاصیت ارتجاعی پوست آنها از بین رفته است.

افراد به دلایل مختلفی جراحی لیفت ابرو را انتخاب می کنند. ابروهای افتاده معمولا بر زیبایی خانم هایی که دچار این مشکل هستند تاثیر مستقیم می گذارد. با وجود پلک های افتاده، استفاده از لوازم آرایشی نیز برای آنها دشوارتر خواهد شد. اگر از مشکلاتی از این قبیل خسته شده اید و علاقه دارید که هر چه سریع تر جراحی لیفت ابرو انجام دهید بهتر است قبل از هر اقدامی به یک جراح پلاستیک و زیبایی مراجعه نمایید.

مشاوره قبل از انجام جراحی لیفت ابرو و پیشانی

در طول جلسه مشاوره ای که با جراح پلاستیک دارید، یک برنامه جراحی متناسب با اهداف آناتومی و زیبایی شما توسط پزشک طراحی می شود.

در این جلسه مشاوره اغلب جراح سوالاتی در مورد سلامت عمومی، شرایط پزشکی، جراحی های گذشته، تعداد، میزان و نوع داروهای مصرفی سلامتی شما را ارزیابی می کند. این اطلاعات به او کمک می کند تا تشخیص دهد که لیفت ابرو بهترین راه حل برای نیازهای شما است. او ممکن است راه حل های جایگزین یا اضافی را پیشنهاد کند که به خواسته نهایی شما نزدیک تر باشد.

جراح لیفت ابرو، ابتدا نوع پوست را ارزیابی کرده و یک دوره درمانی را پیشنهاد می کند که برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد و قطعا برای او بهترین خواهد بود. طی این جلسه افراد کاندید جراحی لیفت ابرو و پیشانی می توانند در مورد نگرانی های خود در مورد جراحی و مراقبت های بعد از آن را با پزشک خود مطرح کنند.

اقدامات لازم قبل از جراحی لیفت ابرو یا پیشانی 

 • برخی از داروهای خاص مانند آسپرین و سایر داروهای ضد التهاب لازم باشد قبل از جراحی مصرف نشود.
 • در صورت سیگار کشیدن حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی کشیدن آن متوقف کنید تا از روند بهبودی مثبت اطمینان حاصل کنید. لازم است
 • یکی از اعضای خانواده یا یکی از آشنایان جهت همراهی بیمار پس از انجام مراحل عمل انتخاب شود. همچنین شخصی باید در دو شب اول پس از جراحی او را همراهی کند.
 • مصرف داروهای آنتی بیوتیک و داروهای ضد درد باید قبل از جراحی طبق دستور پزشک مصرف شوند.
 • کیسه های یخ باید برای کاهش میزان تورم و کبودی در ناحیه استفاده شوند.
 • انجام این عمل ممکن است یک تا سه ساعت طول بکشد و بیهوشی عمومی توسط یک متخصص بیهوشی انجام می شود تا شرایط راحتی بیمار فراهم شود.

مراحل عمل لیفت ابرو

در هنگام لیفت ابرو، به طور برش هایی در اطراف گوش و پوست دارای مو در بالای سر ایجاد می شود تا جای زخم قابل مشاهده را به حداقل برساند. سپس پوست بلند شده و اصلاح می شود، علائم پیری، اقتادگی و چروک قابل مشاهده صاف می شود و در مجموع زیبایی ظاهری جوان تری در صورت ایجاد می شود. در بعضی موارد، عضلات و بافت های زیرین نیز ممکن است سفت شوند.

حین جراحی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

مرحله اول بیهوشی

به منظور ارتقا راحتی، دارو تجویز می‌شود. انتخاب‌ها شامل آرام‌ بخشی داخل وریدی و بیهوشی عمومی می‌باشد. پزشک شما بهترین انتخاب را برایتان توصیه می‌کند.

مرحله دوم جراحی لیفت ابرو

برش جراحی: لیفت ابرو ممکن است با استفاده از آندوسکوپ (یک وسیله جراحی ویدیویی) انجام شود، که وسائل جراحی متصل به ویدیو از طریق برش کوچکی که در خط رویش مو داده می‌شود، وارد فضای پیشانی می‌شود و بدین وسیله امکان ترمیم بافت و عضلات ناحیه پیشانی فراهم می‌شود.

اصلاح افتادگی ابرو و پیشانی ممکن است بدون نیاز به آندوسکوپ، و از طریق ایجاد یک برش کوچک انجام شود. روش دیگر، تکنیک کرونال است که محل برش جراحی در بین موی سر قرار دارد و مدت زمان بهبودی طولانی‌تر از روش لیفت با آندوسکوپ می‌باشد.

خطوط ناشی از جراحی در این روش به خوبی با مو پوشیده می‌شود، مگر اینکه به منظور کوتاه کردن پیشانی برش در رستنگاه مو داده شده باشد.

نتیجه عمل پس از از بین رفتن کبودی و تورم قابل مشاهده می‌باشد.

مرحله سوم جراحی لیفت ابرو و پیشانی 

بستن محل عمل: محل عمل معمولا با بخیه‌های قابل جذب یا کشیدنی، و یا چسب‌های مخصوص جراحی بسته می‌شود.

مرحله چهارم جراحی لیفت ابرو و پیشانی 

نتیجه: بالا کشیدن ابرو با استفاده از:

 • بخیه‌های دائمی
 • پیچ‌های کوچک جراحی، انجام می‌شود.

انواع روش های لیفت ابرو

تکنیک های مختلفی برای بالا بردن ابروها وجود دارد که شامل برش های مختلف در مکان های مختلف است و گاهی ممکن است شامل آندوسکوپ باشد.

لیفت ابرو به روش کلاسیک

لیفت ابرو یا پیشانی با برش، معمولا نیاز به ایجاد یک برش طولانی در سراسر پیشانی در خط مو یا چین طبیعی پوست دارد. با انجام این روش پوست سفت می شود، محل عضلات صورت تغییر می یابد و چربی و پوست اضافی برداشته می شود. سپس پوست در امتداد خط برش بخیه زده می شود.

لیفت اندوسکوپیک ابرو

لیفت ابرو با آندوسکوپی تکنیکی است که نسبت به تکنیک های قدیمی تر کمتر تهاجمی است اما همچنان ظاهری مطلوب و طبیعی را ایجاد می کند.

در این روش، برش کوچکی دقیقاً بالاتر از خط مو ایجاد می شود. یک دوربین کوچک، به نام آندوسکوپ، در برش های کوچک پوست سر قرار می گیرد تا جراح دید بهتری از کار و ساختارهای داخلی ابرو داشته باشد. آندوسکوپ یک لوله باریک و بلند است که در انتهای آن نور و دوربین متصل است. با استفاده از این ابزار پزشک جراح قادر خواهد بود به طور موثری ماهیچه هایی را که از نظر علمی مشخص کرده است، تغییر وضعیت دهد. بافت های اضافی پیشانی و چربی برداشته می شود تا ابرو ظاهری جوانتر پیدا کند.

لیفت ابرو با ایجاد برش محدود

این جراحی به برش های کم تری نسبت به لیفت آندوسکوپیک ابرو نیاز دارد و اغلب در کنار جراحی پلک انجام می شود.

برش هایی ایجاد شده در این روش پشت خط مو ایجاد می شود. سپس بافت های ابرو  بلند شده و جابجا می شود. همچنین ممکن است برش هایی از طریق پلک فوقانی ایجاد می شود تا ناحیه بین ابروها صاف شود و خطوط اخم کاهش یابد. این روش ابروی وسط را بلند نمی کند اما یک راه حل عالی برای افرادی است که دچار خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک عمیق اطراف چشم هستند.

بلافاصله پس از عمل لیفت ابرو و پیشانی 

به منظور کاهش تورم پس از عمل سر و پیشانی با باند بسته می‌شود. ممکن است یک لوله باریک برای خارج شدن خون و ترشحات زیر پوست گذاشته شود، که چند روز بعد برداشته می‌شود.

بهبود اولیه زخم طی 5-10 روز حاصل می‌شود و پس از این زمان شما می‌توانید به کار بازگردید و فعالیت روزانه خود را از سر بگیرید. البته بهبودی چندین هفته طول می‌کشد و در این مدت تورم از بین می‌رود و خطوط ناشی از عمل محو می‌گردد. و بهبودی کامل طی چند ماه حاصل می‌شود.

پرهیزاز نور آفتاب و داشتن یک زندگی سالم، می‌تواند به حفظ نتیجه عمل و ظاهری جوان و شاداب کمک کند.

بهبودی پس از جراحی لیفت ابرو و پیشانی 

بهبودی برای هر شخصی می تواند متفاوت باشد، اما بیشتر افراد در طول روند بهبودی اولیه خود تورم، کبودی و ناراحتی خفیف دارند. معمولا جراح هرگونه مراقبت های بعدی را که برای تضمین بهبودی، راحتی و کاهش خطر عفونت پس از جراحی لازم باشد، به بیمار شرح می دهد. وی همچنین در مورد اینکه چه زمانی ممکن است بتواند به کار و فعالیت های عادی خود بازگردد بحث خواهد کرد.

 • در دو روز اول، دوش گرفتن مجاز است، اما به بیماران توصیه می شود از محل های برش و زخم های خود مراقبت کنند. هر بیمار اهداف و آناتومی متفاوتی دارد. زمان بهبودی و تجربه بهبودی بسته به فرد متفاوت خواهد بود.
 • بیمار همچنین باید به مدت پنج تا هفت روز زیر سر خود را بلند نگه دارد و به پشت بخوابد تا به کاهش تورم کمک کند. این علائم باید پس از چهارده روز کاهش یابد.
 • بیماران اغلب پس از یک هفته می توانند به محل کار خود باز گردند.
 • رانندگی هنگامی مجاز است که بیمار دیگر از داروهای ضد درد استفاده نکند و تورم به حداقل رسیده باشد.
 • دو تا چهار هفته پس از جراحی، بیماران می توانند ورزش را از سر بگیرند.
 • جراح معمولا با جلسات مراجعه متعددی که مشخص می کند روند بهبودی فرد را کنترل می کند.
 • در این زمان ها ممکن است بخیه ها و برش های تمیز را برطرف کند.

نتایج لیفت ابرو

لیفت ابرو و پیشانی یک روش دائمی برای بالا بردن ابروهای ابرو، افتادگی پلک ها و خطوط عمیق در قسمت فوقانی صورت است. با حفظ یک سبک زندگی سالم، این نتایج ثابت خواهد ماند.

 • توصیه می شود هموراه از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • رژیم متعادل داشته و ورزش کنید.

این اقدامات به شما کمک می کند پوست به دنبال لیفت ابرو سفت، صاف و زیبا بماند.

روش های تکمیلی بالا بردن و لیفت ابرو

یک روش معمول که اغلب در کنار جراحی لیفت ابرو انجام می شود، جراحی پلک یا بلفاروپلاستی است. معمولا افتادگی پلک و افتادگی ابرو اغلب در همان مناطق اتفاق می افتد. این مشکلات باید همزمان باید برطرف شود تا بهترین نتیجه زیبایی شناختی و عملکردی در چشم ها حاصل شود.

در طی جراحی پلک، برش هایی در اطراف چشم ایجاد می شود و سپس بافت و پوست اضافی بریده می شود، کشیده می شود تا چشم ها بازتر و جوان تر شوند.

گاهی اوقات، برای ارائه یک روش جامع تر برای رفع مشکلات متعدد پیری، نیاز به انجام عمل لیفت صورت است. لیفت صورت، اواسط به پایین صورت را بهبود می بخشد و ظاهر استخوان گونه، خط فک و چانه را سفت می کند. اگر به مزایای جراحی لیفت صورت یا جراحی پلک علاقه مند هستید، در طی جلسه مشاوره با پزشک خود سوالات خود را مطرح نمایید.

در جراحی پلک نیز تورم و کبودی از علائم رایج این عمل می باشد که طی ده روز اول پس از جراحی بهبود پیدا می کند. استفاده از کیسه های یخ در اطراف چشم برای مدت چهل و هشت ساعت به کاهش تورم کمک می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس دکتر فرخ کامران خواجوی

دکتر فرخ کامران خواجوی، متولد سال 1353 تهران، دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی و بورد تخصصی جراحی عمومی می باشند.

ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و همچنین انجمن بین المللی جراحی پلاستی ( ISAPS ) می باشد.

دکتر خواجوی پس از طی دوران پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1387 با کسب رتبه سوم در امتحان جامع کشوری، بورد جراحی عمومی دریافت نمودند.

در سال 1388 دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را در دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی حضرت فاطمه (س) تهران آغاز نموده و در سال 1391 با کسب رتبه هفتم در امتحان جامع بورد فوق تخصصی مدرک بورد فوق تخصصی خود را در جراحی پلاستیک اخذ کردند. دکتر خواجوی در این مدت بیش از 3000 عمل متنوع و پیچیده را انجام داده اند.

همچنین ایشان در حال حاضر تنها در بخش خصوصی به صورت فوق تخصصی دراعمال جراحی صورت مانند رینوپلاستی اولیه و ثانویه و ترمیمی، لیفت صورت، لیفت آندوسکوپی صورت، پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی (پلک)، لیفت و ساکشن گردن، تزریق چربی و فیلرهای صورت و کلیه اعمال پیکر تراشی مانند لیپوماتیک، ساکشن، ابدومینوپلاستی (زیبایی شکم)، ماموپلاستی (زیبایی و لیفت پستان) پروتز و یا تزریق چربی پستان، پروتز و تزریق چربی باسن، بازسازی پستان پس از جراحی کانسر، و تزریق چربی در نواحی مختلف بدن و دیگر اعمال جوان سازی صورت و لیزر تراپی مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

Call Now Buttonتماس با دکتر خواجوی