دکتر فرخ کامران خواجوی » جراحی زیبایی بدن » مینی ابدومینوپلاستی در گرگان
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

مینی ابدومینوپلاستی در گرگان

مینی ابدومینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی در ناحیه شکم است که نسبت به ابدومینوپلاستی کامل روشی کمتر تهاجمی به شمار می رود. بسیاری از افراد از افتادگی و چین و چروک در ناحیه زیر شکم رنج می برند و همین امر باعث ناراحتی و خجالت آنها می شود، بنابراین اکثر آنها به دنبال درمان این مشکل و رهایی از آن هستند. مینی ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که به وزن ایده آل خود برسند اما همچنان پوست و چربی اضافه ای دارند که خلاصی از شر آن ها با رژیم غذایی و ورزش دشوار است. ما رد این نوشتار قصد داریم تا به طور مفصل در رابطه با این موضوع صحبت کنیم پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

تعریفی از جراحی مینی ابدومینوپلاستی

تعریفی از جراحی مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که با هدف از بین بردن چربی و افتادگی پوست در ناحیه شکم انجام می شود. در طول این عمل، علاوه بر برداشتن حجم توده های چربی و پوست اضافه، ماهیچه های زیر شکم شما ممکن است به هم بخیه شوند، اما از بیرون قابل مشاهده نیست. در برخی مواقع برای از بین بردن چربی های اضافه از لیپوساکشن استفاده می شود، اگر می خواهید تا با چگونگی انجام جراحی لیپوساکشن در گرگان اطلاعاتی را کسب کنید حتما این مقاله را در سایت بخوانید.

دقت داشته باشید که مینی ابدومینوپلاستی می تواند به از بین بردن برخی از ترک های پوستی نیز کمک کننده باشد، البته از بین رفتن ترک های پوستی به محل آنها و میزان پوست اضافی شما بستگی دارد. ذکر این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که این جراحی اثر لاغری نخواهد داشت پس اگر قصد دارید چربی شکم را کاهش دهید و لاغرتر به نظر برسیدانجام جراحی لیپوساکسن می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

مینی ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

ابدومینوپلاستی کامل یا مینی با تصمیم بهترین جراح پلاستیک در گرگان در جلسه مشاوره مشخص می شود؛ دقت داشته باشید که ابدومینوپلاستی کامل جراحی طولانی تری است چرا که ناحیه بزرگ تری را پوشش می دهد، پس با توجه به این موضوع می توان گفت که انجام این عمل برای تمامی افراد مناسب نیست از جمله ویژگی های افرادی که می توانند این عمل را انجام دهند عبارتند از:

 • افرادی که از سلامت کامل برخوردار هستند و به هیچ بیماری مزمنی مانند بیماری قلبی، دیابت، لخته شدن خون و سایر بیماری ها مبتلا نیستند.
 • زنانی که بعد از زایمان دچار افتادگی شکم در ناحیه بالای ناف می شوند.
 • افرادی که وزن زیادی از دست داده اند و پوست در ناحیه شکم آن ها دچار افتادگی و شلی شده است.
 • افرادی که قادر به انجام یک ابدومینوپلاستی کامل نیستند و می خواهند جراحی کوچک شکمی را جایگزین آن کنند.

انجام مینی ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب نیست؟

تعدادی از افراد بنا به دلایل مختلفی که در ادامه صحبت خواهیم کرد واجد شرایط انجام مینی ابدومینوپلاستی هستند که ویژگی های آن ها عبارتند از:

 • فرد از بیماری های جدی مانند بیماری قلبی، دیابت، فشار و غیره رنج می برد.
 • فردی سابقه لخته شدن خون داشته است.
 • وجود سوختگی یا اسکار در قسمت تحتانی شکم
 • زنانی که به فکر بچه دار شدن دوباره هستند.
 • فردی که از چاقی رنج می برد.
 • شاخص توده بدنی فرد بیش از 30 است.
 • فردی که قبلاً یک عمل جراحی شکمی انجام داده است که باعث ایجاد بافت اسکار شده است.

آمادگی برای مینی ابدومینوپلاستی

توجه داشته باشید که چند روز قبل از انجام مینی ابدومینوپلاستی می بایست آزمایشات خونی را به جهت اطمینان از وضعیت سلامتی خود انجام دهید. همچنین ممکن است به توصیه پزشک از انجام موارد زیر قبل از عمل منع شوید:

 • سیگار کشیدن
 • مصرف الکل
 • مصرف داروهای ضد التهابی (مانند آسپرین) و برخی مکمل های گیاهی که ممکن است خونریزی را بدتر کنند یا از لخته شدن مناسب جلوگیری کنند.

روش انجام جراحی مینی ابدومینوپلاستی

جراح برای انجام این عمل از بی هوشی عمومی استفاده می کند، در این مرحله لازم است تا ناحیه شکم حتما استریل شود؛ بعد از انجام این کار لازم است تا برش هایی در ناحیه تحتانی شکم ایجاد شود که از طریق آن بتوان به عضلات شکم دسترسی پیدا کرد.

دقت داشته باشید که عضلات شکم به وسلیه بخیه های مخصوصی سفت و تقویت می شوند، چربی اضافی از ناحیه شکم و کمر ساکشن شده و سپس بافت چربی اضافی برداشته می شود در انتها محل برش خورده با بخیه زدن پوست و بانداژ بسته می شود؛ همچنین لوله های تخلیه برای حذف مایع و خون و جلوگیری از تجمع در زخم قرار داده می شود.

مینی ابدومینوپلاستی در کدام نواحی انجام می شود؟

همانطور که قبلا به آن اشاره شد مینی ابدومینوپلاستی در بخش پایینی شکم یعنی از زیر ناف تا ناحیه ی شرمگاهی انجام می شود. خوب است بدانید که ظاهر و محل ناف با عمل مینی ابدومینوپلاستی تغییر نمی کند و برای تغییر آن باید ابدومینوپلاستی کامل انجام داد.همچنین اگر می خواهید کل شکم صاف شود، ابدومینوپلاستی کامل برای شما مناسب تر است.

با توجه به حساسیت های بسیار بالایی که این عمل جراحی دارد بایستی تا حتما زری نظر یک پزشک با تجربه انجام شود تا نتایج مطلوبی را برای فرد به همراه داشته باشد. برای دریافت مشاوره از دکتر فرخ کامران خواجوی می توانید با شماره 01732326391 تماس حاصل نمایید.

تفاوت مینی ابدومینوپلاستی و ابدومینوپلاستی کامل

در ابدومینوپلاستی کامل، جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد. پس از بیهوشی یک برش افقی بالای خط موی شرمگاهی بیمار ایجاد می شود. اگر عضلات بیمار کشیده شده باشند، برای سفت شدن به یکدیگر دوخته می شوند. در برخی مواقع نیز برای از بین بردن چربی اضافه از لیپوساکشن استفاده می شود. در حین عمل برای صاف شدن شکم،  پوست اطراف آن کشیده می شود و پوست اضافی بریده می شود.علاوه براین گاهی اوقات جراح شکل ناف را نیز تغییر می دهد.

تفاوت ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینو پلاستی آن است که مینی ابدومینو پلاستی فقط در قسمت تحتانی شکم انجام می شود، در حالی که ابدومینوپلاستی کامل وسعت بیشتری از شکم را در بر می گیرد. این عمل در مقایسه با تامی تاک کامل می توانید سریعتر بهبود پیدا کنید.کسانی که مینی ابدومینوپلاستی انجام داده اند می توانند به زندگی روزمره خود بازگردند و در همان روز از بیمارستان مرخص شوند. این در حال است که در جراحی کامل شکم، بیمار باید بین 1 تا 2 روز در بیمارستان بستری شده و روند بهبودی کندتر است.

🎥 توضیحات تکمیلی را می توانید در ویدیو فوق از زبان دکتر فرخ کامران خواجوی بشنوید.

00:56
truncate dir-rtl

تفاوت ابدومینوپلاستی و مینی‌ابدومینوپلاستی

آیا مینی ابدو می‌تواند بعد از سزارین انجام شود؟

در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم بله می تواند انجام شود، در واقع، برخی از زنان که پس از جراحی سزارین، نیاز بهجراحی در ناحیه شکن خود دارند. دقت داشته باشید که با داشتن سزارین، بخشی از پوست و بافت ناحیه شکم برای دسترسی به رحم بریده خواهد شد بنابراین، اگر پس از جراحی سزارین شما نیاز دارید تا پوست اضافی را از ناحیه شکم خود بردارید یا تنظیم کنید، جراح می‌تواند از زخم قبلی سزارین شما استفاده تا جراحی مینی ابدو را انجام دهد.

البته قبل از اقدام به انجام هر کاری مهم است که با یک جراح پلاستیک خوب و با تجربه مشورت نمایید تا وضعیت شما به طور دقیق ارزیابی شود؛ همچنین، جراح می‌تواند شما را در مورد جزئیات عمل، مراحل بازیابی و هزینه‌های مرتبط شما را آگاه کند.

👈🏻 نکته: لطفاً توجه داشته باشید که از آنجا که هر فرد و شرایط جراحی ممکن است متفاوت باشد، تشخیص نهایی و قرار دادن برنامه درمانی به عهده جراح مربوطه است.

مراقبت های بعد از عمل مینی ابدو

چندین نکته وجود دارد که بعد از مینی ابدومینوپلاستی باید رعایت شود تا از عوارض جلوگیری شده و نتیجه ای عالی حاصل شود. مهمترین آن ها عبارتند از:

 • پس از انجام عمل مینی ابدومینوپلاستی، لوله های ای برای خارج شدن از شر مایعات و ترشحات به صورت روزانه قرار داده می شود که این لوله ها را می توان یک هفته پس از انجام مینی ابدومینوپلاستی خارج کرد.
 • پوشیدن گن شکمی برای مدتی بعد از عمل به تشخیص پزشک الزامی است.
 • 3 تا 4 ساعت بعد از مینی ابدومینوپلاستی می توانید مصرف غذاهای سبک را شروع کنید.
 • حدود 24 ساعت پس از برداشتن لوله های تخلیه می توانید حمام کنید.
 • حداقل تا سه هفته پس از مینی ابدومینوپلاستی از انجام ورزش های شدید خودداری کنید.
 • پیروی از یک رژیم غذایی مناسب بعد از عمل برای حفظ نتایج آن و جلوگیری از تجمع مجدد چربی الزامی است.
 • آنتی بیوتیک مصرف کنید و از آنتی بیوتیک های موضعی تجویز شده توسط پزشک برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.
 • از داروهای ضد تهوع و ضد انعقاد تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • پس از عمل از استعمال دخانیات خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

عوارض مینی ابدو

به طورکلی، هر عمل جراحی با خطرات و عوارضی همراه است که اغلب به واسطه عدم مهارت جراح و یا شرایط جسمی فرد به وجود می آید. مهمترین خطرات جدی این جراحی عبارتند از:

تجمع مایه در زیر پوست (سروما)

لوله های درناژ که پس از جراحی در محل جراحی باقی می مانند، می توانند از تجمع مایه در زیر پوست جلوگیری کنند. اگرچه در برخی مواقع پزشک از یک سوزن یا سرنگ برای تخلیه ی مایع جمع شده زیر چوست استفاده می کند.

بهبود طولانی مدت زخم

گاهی اوقات ناحیه زخم ناشی از جراحی دیر بهبود یافته یا به طور کلی باز می شود. به همین دلیل ممکن است در حین عمل و بعد از آن برای جلوگیری از عفونت، آنتی بیوتیک تجویز شود.

آسیب به بافت

در حین عمل مینی ابدومینوپلاستی ممکن است بافت چربی که در عمق پوست وجود دارد آسیب دیده یا از بین برود. با توجه به وسعت ناحیه جراحی، بافت آسیب دیده ممکن است خود به خود بهبود یابد یا نیاز به عمل جراحی داشته باشد. توجه داشته باشید که استعمال سیگار خطر آسیب بافتی را افزایش می دهد.

ماندگاری جای زخم

اگرچه جای زخم ناشی از عمل جراحی معمولا باقی می ماند، اما اگر پزشک تبحر بالایی داشته باشد، بخیه در ناحیه خط شرمگاهی به راحتی دیده نمی شود.

سوالات متداول مینی ابدومینوپلاستی

هزینه انجام مینی ابدومینوپلاستی چقدر است؟

هزینه مینی ابدومینوپلاستی بسته به جراح مورد نظر و محل زندگی شما متفاوت است.

زمان نقاهت عمل مینی ابدومینوپلاستی چقدر است؟

به طور کلی، زمان بهبودی برای جراحی زیبایی کامل شکم حدود چهار هفته است.در حالی که عمل مینی تامی تاک حدود دو هفته طول می کشد.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی از چه کارهایی باید اجتناب کرد؟

از افزایش شدید وزن خودداری کنید، زیرا در اثر چاقی پوست کشیده و شل شده و نتایج جراحی از بین می رود. به منظور اطمینان از ماندگاری نتایج عمل جراحی شکم، سعی کنید وزن خود را از سطحی که در زمان انجام این عمل وجود داشت بالاتر نبرید.

آیا عمل مینی ابدومینوپلاستی درد دارد؟

بیماران در طول عمل خود دردی را تجربه نمی کنند. پس از سفت شدن پوست و عضلات زیر شکم، بیماران ممکن است برای چند روز احساس درد، سفت شدن و حساس شدن کنند که با استراحت، محدود کردن فعالیت و مصرف دارو از بین می رود.

بعد از کاهش وزن با ابدومینوپلاستی چند سایز کاهش خواهم داشت؟

کاهش وزن و سایز در افراد مختلف به واسطه میزان چاقی متفاوت است. هر چه اضافه وزن بیشتر باشد، کاهش وزن و سایز هم بیشتر خواهد بود. معمولا بین 2 تا 4 کاهش سایز بعد از عمل قابل مشاهده است.

در نهایت….

در انتهای این نوشتار باید اشاره کنیم که پس از عمل مینی ابدومینوپلاستی به مدت چند هفته باید از یک چسب شکمی استفاده کنید تا در حین بهبودی شکم تان ثابت نگه داشته شود. بخشی از نتیجه ی جراحی فورا خود را نشان می دهد اما نتیجه ی کامل حدودا 6 هفته پس از جراحی و بعد از کاهش تورم مشخص می شود؛ همچنین در صورت عدم افزایش وزن یا بارداری، نتیجه ی مینی ابدومینوپلاستی می بایست دائمی باشد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =